Granie w gry planszowe to rozrywka znana od wieków. Jest to forma aktywności idealna dla każdego – zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych czy starszych osób. Dostępność wielu ciekawych gier na rynku sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie jesteś do końca przekonany do planszówek? Przedstawiamy trzy powody, dla których warto w nie grać!

Potężna dawka dobrej zabawy i znakomity sposób na integrację

Długi wieczór z wciągającą grą planszową to gwarancja wyśmienitej zabawy i porządnej dawki śmiechu. Granie w planszówki poprawia humor i pomaga naładować baterie. Jest to znakomity sposób na odpoczynek i odstresowanie po ciężkim dniu. Planszówki redukują stres. Pozwalają zapomnieć o większych i mniejszych troskach. 

W gry planszowe możemy grać z rodziną lub z przyjaciółmi. Rozgrywka stwarza mnóstwo okazji do rozmowy, wymiany myśli i pomysłów, a tym samym – zbliża.  Jest to idealny sposób na wzmocnienie więzi międzypokoleniowych. Wytwarza nić przyjaźni i porozumienia np. na linii babcia-wnuczek.

Granie w planszówki do doskonały pomysł na nietypową pierwszą randkę. Jest to znakomity sposób na to, żeby rozładować napięcie lub przerwać niezręczną ciszę pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy dopiero się poznają. Daje pretekst do rozmowy od samego początku spotkania i pomaga kształtować dobre relacje.

Trening dla mózgu

Granie w gry planszowe to znakomity trening dla mózgu. Liczne badania wykazują korzystny wpływ planszówek na różne zdolności poznawcze. Gry planszowe poprawiają koncentrację i uczą logicznego myślenia. Mogą zmniejszać ryzyko zapadnięcia na chorobę Alzheimera czy demencję.

Planszówki pobudzają wyobraźnię. Potrafią przenieść uczestników zabawy w inny, niesamowity świat – niczym ten z dziecięcych lat.

Dla każdego coś dobrego

Dużym plusem jest ogromna różnorodność gier planszowych dostępnych na rynku. Producenci oferują nam zarówno proste, relaksujące planszówki, jak i te wymagające nieco więcej zaangażowania i logicznego myślenia – idealne dla każdej grupy wiekowej.

Chcesz wcielić się w jednego z przywódców antycznego świata? Koniecznie sięgnij po grę „7 Cudów Świata”. Podczas rozgrywki będziesz podbijał tereny swoich przeciwników, nawiązywał kontakty handlowe i wznosił niezwykłe budowle w swoim mieście. A może chcesz poćwiczyć swoją spostrzegawczość i koncentrację? Zatem wybierz grę „Fuzja”!

Szeroki wybór znakomitych planszówek oferuje sklep internetowy Zagrajmywplanszowke.pl. Jego propozycją są między innymi strategiczne gry planszowe idealne na domówkę czy leniwe popołudnie z paczką najlepszych przyjaciół. Takie planszówki integrują, wzmacniają więzi i pomagają rozładować napięcia. Ponadto doskonale kształtują koncentrację i skupienie oraz uczą logicznego myślenia.

Na stronie znajdziesz również gry planszowe z innych kategorii – w tym kościane, ekonomiczne, wojenne i rodzinne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here