Coraz więcej firm zaczyna interesować się tym, czym tak właściwie jest montaż kontraktowy i jakie wymierne korzyści może przynieść dla ich działalności. Na czym on dokładnie polega, co daje i kiedy warto się na niego zdecydować?

Montaż kontraktowy – objaśnienie i zalety

Mikromontaż powierzchniowy elementów elektronicznych stosuje się w przypadku elektroniki SMT i THT na płytkach obwodów drukowanych. Jest to montaż, w którym podzespoły elektroniczne na płytkach można przymocować dwoma metodami. Pierwsza to montaż przewlekany THT i powierzchniowy SMT.

Technika SMT jest sposobem automatycznego montowania elementów elektronicznych na płytkach obwodu drukowanego. Ogólnie cały proces montażu, choć jest automatyczny, to można go podzielić na dwa charakterystyczne etapy. Pierwszym z nich jest nałożenie kropli kleju na płytkę i utwardzenie jej za pomocą np. gorącego powietrza. Kolejny etap polega na połączeniu końcówek lutowniczych ze ścieżkami przewodzącymi.

Montaż kontraktowy stosuje się we wszystkich przedsiębiorstwach produkujących nowoczesne części do elektroniki lub całe produkty elektroniczne. W dzisiejszych czasach zarówno komputery, telefony komórkowe, jak i wiele wiele innych przedmiotów codziennego użytku ma zdecydowanie mniejszy rozmiar niż produkty tworzone jeszcze kilkanaście lat temu. Wymagania rynku odnośnie miniaturyzacji produktów spowodowały, że wszystkie elementy elektroniczne również muszą mieć mniejszy rozmiar i być odpowiednio zamontowane. A jeśli do tego dołożymy jeszcze konieczność wyprodukowania dużej ilości produktów w krótkim czasie, to automatyczny montaż powierzchniowy staje się najlepszą opcją.

Montaż kontraktowy – szersze informacje

Jeżeli jesteś zaciekawiony tym tematem i chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat omawianej technologii montażu powierzchniowego, to koniecznie przeczytaj artykuł poradnikowy pt. „Montaż kontraktowy w praktyce czyli co warto wiedzieć o płytkach drukowanych oraz technologii SMT”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here