Karta graficzna do komputera może kosztować od kilku złotych to nawet kilku tysięcy złotych. Skąd taka duża rozbieżność cen i o co właściwie w tym chodzi? Właśnie na ten temat będzie dzisiejszy poradnik. Sprawdzimy od czego właściwie zależą ceny kart graficznych, dlaczego niektóre z nich są tanie, a niektóre tak bardzo drogie, jaka karta będzie potrzebna dla przeciętnego zjadacza chleba, a jaka przyda się dla osoby pragnącej grać w najnowsze gry, jaka będzie dobra dla grafika komputerowego, projektanta pracującego w środowisku CAD i tak dalej.

Ceny kart graficznych

Ceny kart graficznychTak więc zwyczajna karta, która ma za zadanie po prostu wygenerować obraz dla monitora, może kosztować nawet od kilku do kilkunastu złotych. Są to tak zwane karty VGA na port PCI i można je wciąż kupić bez problemów na popularnych portalach aukcyjnych. Ceny kart graficznych tego typu są bardzo niskie, ponieważ mają one bardzo niewielkie możliwości. Nie uruchomimy na nich żadnych gier ani nic w tym rodzaju. Również grafik komputerowy czy inżynier projektujący w środowisku CAD nie zrobi z nich żadnego użytku. Do takich zastosowań potrzebne są już o wiele droższe karty. Podobnie jak do uruchamiania najnowszych gier komputerowych. Jeżeli więc chcemy mieć takie możliwości, musimy poszukać mocnej karty na port PCI Express i taką własnie sobie kupić. Trzeba jednak wiedzieć, że tego typu karty potrafią być bardzo drogie i nie zawsze opłacalne jest ich kupowanie. Jeśli chcemy grać w najnowsze gry i zawsze mieć pewność, że nowe pozycje uruchomią się na naszym sprzęcie, lepiej kupmy sobie konsolę do gier, a komputer wykorzystujmy do pozostałych czynności.

Szeroką ofertę kart graficznych znajdziesz w sklepie: https://komtek24.pl/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne

Od czego uzależnione są ceny?

Jak więc można się przekonać, ceny kart graficznych uzależnione są między innymi od ich przeznaczenia, a także mocy. Najprostsze karty można mieć za bardzo niewielkie pieniądze, za to bardzo mocne pozycje dla graczy, grafików i projektantów CAD to już koszty rzędy setek jeśli nie tysięcy złotych. Wobec tego musimy dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnej karty, ponieważ nierzadko jest to konieczność inwestycji sporych środków finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here