Nie da się ukryć, że dynamika zmian w kontekście postępującej digitalizacji dotyka nas niemal we wszystkich sferach życia. Dotyczy to także sposobu funkcjonowania firm. Warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzić, w jaki sposób można zwiększyć wydajność personelu czy zredukować ich pracę w tych sytuacjach, w których możliwe będzie zastosowanie automatyzacji. O czym konkretnie mowa? Sprawdź poniżej!

  1. Jakie czynności mogą podlegać automatyzacji?
  2. Co zyskujesz dzięki automatyzacji procesów biznesowych?

Jakie czynności mogą podlegać automatyzacji?

Na początek warto przyjrzeć się obszarom, które wykazują potencjał do zastąpienia ich cyfrowymi rozwiązaniami. Kluczowe będzie tutaj udzielenie przed sobą odpowiedzi na pytania dotyczące tego, czy w Twoim przedsiębiorstwie występują ustandaryzowane i powtarzalne aktywności. Jeżeli wymagają przy tym konieczności ręcznego wpisywania określonych danych i dalszego dystrybuowania – wówczas powinno to dla Ciebie stanowić obszar do rozważań dotyczących tego, czy może to być zadanie nadające się do zautomatyzowania.

Automatyzacja procesów biznesowych zaczyna się każdorazowo od przeprowadzenia gruntownej analizy procesów zachodzących w firmie. Dzięki temu dostosowanie RPA będzie skrojone wprost na miarę potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

Co zyskujesz dzięki automatyzacji procesów biznesowych?

W grę wchodzi naprawdę wiele czynników. Jednym z nich będzie choćby oszczędność czasu pracowników. Dzięki temu będą mogli podjąć się wykonywania innych, bardziej odpowiedzialnych czy kreatywnych zadań, których nie da się zastąpić cyfrowo. Kolejny aspekt dotyczy oszczędności zasobów i pieniędzy – jeżeli np. w Twojej firmie tworzyłeś stanowiska pracy dla osób, które do tej pory zajmowały się np. wprowadzaniem i przetwarzaniem danych – możesz wykorzystać ich potencjał w zupełnie inny sposób. To już przykład realnej i mierzalnej wartości. Nie sposób także nie wspomnieć o zredukowaniu ryzyka związanego z popełnieniem błędów przy takiej powtarzalnej pracy wykonywanej przez człowieka. Nie można bowiem zupełnie wyeliminować pomyłek – jeśli jednak pracę konkretnych osób zastąpisz w pełni zautomatyzowanym systemem – po skutecznym wdrożeniu skutecznie i trwale zażegnasz takie ryzyko.

Jeżeli dostrzegasz w automatyzacji procesów biznesowych wartość dla swojej firmy – nie wahaj się skorzystać z tej możliwości. Już na etapie konsultacji dowiesz się, czy taka opcja jest możliwa w Twoim przypadku i jak wyglądałby przykładowy schemat działania. Skorzystaj z takiej porady i zainwestuj w rozwój swojego biznesu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here