Po obudowy komputerów stacjonarnych sięgają przede wszystkim ci, którzy chcą samodzielnie złożyć swojego peceta. Wystarczy, że wybierze obudowę, do której włoży w odpowiednich miejscach podzespoły tworzące urządzenie o takich możliwościach, jakie są mu potrzebne do pracy lub grania w gry. Czy jednak powinno się wcześniej przemyśleć wybór obudowy PC? Oczywiście, że tak!

Obudowa komputera – bo liczy się wygląd!

Choć może to się zdawać prozaiczne, wygląd obudowy PC będzie ogrywał ogromną rolę. Szczególnie, jeśli stanie ona na stanowisku iście gamerskim – wypełnionym stylowymi dodatkami typowymi dla gracza. Zakrzywiony monitor, nowoczesny fotel, wygodny i z wysokim oparciem czy też designerskie myszki i klawiatury. To wszystko sprawia, że i nowoczesna obudowa komputera stacjonarnego powinna wyróżniać się niepowtarzalną stylistyką. Jak to osiągnąć?

Po pierwsze wybierz obudowę, przez którą będziesz mógł zajrzeć do wnętrza peceta. Może być ona wykonana całkowicie z hartowanego szkła lub mieć jedynie okno ujawniające podzespoły urządzenia. Dzięki temu całość nabierze nieco industrialnego stylu i z pewnością spodoba się nie tylko miłośnikom zaawansowanej elektroniki. Co więcej, efektowność wyglądu komputera stacjonarnego z przezroczystą obudową mogą podbić także diody LED – zamocowane w formie taśmy na krawędziach lub też użyte do wyeksponowania wentylatorów wyróżnią Twój komputer w pokoju.

Jeśli jednak zdecydujesz się na bardziej klasyczny model obudowy, zadbaj, by miał on ciekawy kształt, ostre rysy i wpasowywał się w styl gamerskiego stanowiska. Mogą go wyróżnić wyraziste kolory lub niebanalne wykończenie frontu.

Najważniejsza funkcja obudowy PC – chłodzenie

Najważniejsza funkcja obudowy PC – chłodzenie

Oprócz tego, że obudowa PC pozwala w jednym miejscu połączyć ze sobą wszystkie podzespoły i ochronić przed uszkodzeniami, jej zadaniem jest również zapewnienie im odpowiednich warunków do pracy. Procesory, karty graficzne i inne komponenty mogą się bowiem znacznie nagrzewać przy sporym wysiłku, co może spowodować nie tylko skrócenie ich żywotności, ale i całkowite uszkodzenie. Dlatego też kupując obudowę do swojego peceta, koniecznie zwróć uwagę, aby była ona wyposażona w jak największą liczbę wentylatorów. Wystarczające będą 3 lub 4 wiatraczki.

Obudowa komputera

Gniazda USB – na co zwrócić uwagę?

Kolejną kwestią wartą przemyślenia jest liczba slotów USB i ich rodzaje. Najlepiej, aby wejścia znajdowały się na froncie obudowy, co zapewnia do nich łatwy dostęp, jednak kilka z nich przyda się również z tyłu do podłączenia urządzeń i akcesoriów, które będą tam na stałe. Sloty USB mogą posiadać różne oznaczenia, które będą świadczyły o maksymalnej szybkości pracy – np. kopiowania i przesyłania plików na inne nośniki. I tak odpowiednio wejście USB 2.0 osiąga maksymalną prędkość 60 Mb/s, USB 3.0 już 10 razy więcej, bo 640 MB/s, a USB 3.1 nawet 1,25 Gb/s! Co więcej, ten ostatni jest również kompatybilny z wcześniejszymi standardami USB, dlatego to na jego obecność powinieneś zwrócić najbaczniejszą uwagę!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here