Drony jeszcze kilka lat temu kojarzone były przede wszystkim z technologiami wojskowymi i rozwiązaniami stosowanymi przez różnorodne służby. Obecnie stały się pasją wielu użytkowników, którzy wykorzystują je między innymi do wykonywania niezwykłych zdjęć i nagrań wideo. Przekonaj się, jak szybko możesz dołączyć do ich grona.

Co warto wiedzieć o dronach?

Przede wszystkim, decydują się na zakup drona, warto zapoznać się z zasadami, które obowiązują każdego jego użytkownika. Pierwsza podstawowa zasada mówi, iż dron to nie zabawka – nie może być wykorzystywany przez osoby niepełnoletnie. Wynika to z faktu, że jest urządzeniem stosunkowo dużym, ciężkim i posiadającym śmigła, które ze względu na swoje wykonanie i ruch, w jaki są wprowadzane, mogą zabić przy nieostrożnej obsłudze.

Kolejne zasady dotyczą samego wykorzystania dronów w otaczającej nas przestrzeni. Przede wszystkim nie można latać nimi nad ludźmi, samochodami, drogami i miastami, a w szczególności w pobliżu lotnisk. Nieprzestrzeganie tych przepisów może grozić poważnymi konsekwencjami prawnymi ze względu na stwarzane zagrożenie. Tym samym przepisem są też objęte miejsca, w których mogą wystąpić duże interferencje, na przykład sieci energetyczne.

Jednocześnie warto pamiętać, iż do użytkowania drona poza zasięgiem wzroku lub w celach komercyjnych wymagana jest licencja. Hobbystycznie może być prowadzony jedynie w zasięgu wzroku, choć i tak doradzamy odbycie wcześniejszego szkolenia. Podczas niego poznać można wszystkie pojęcia i zasady związane z użytkowaniem przestrzeni powietrznej.

Drony dla początkujących

Decydując się na zakup pierwszego drona, należy być świadomym wszystkich ograniczeń i nakazów, które obowiązują podczas jego wykorzystania. Warto także dokładnie zapoznać się z jego użytkowaniem i przećwiczyć je na urządzeniach symulujących. Dopiero wówczas może przyjść czas na zakup pierwszego urządzenia.

Dron dla osoby początkującej zazwyczaj są bardzo lekkie i odporne, dzięki czemu są w stanie wytrzymać nawet trudniejsze lądowania czy pewną nieostrożność użytkownika. Ich zaletą jest stosunkowo nieduża cena, idąca w parze z ciekawymi funkcjami, które pozwolą na zapoznanie się z tym ciekawym hobby. Wykorzystaj te zalety i stań się jednym z pasjonatów urządzeń bezzałogowych, wybierając model ze strony drony.net.

Co powinien posiadać dron dla początkujących?

Jedną z najważniejszych funkcji dronów dla początkujących może być system utrzymania wysokości. Pozwoli on na utrzymanie pożądanego poziomu i umożliwi użytkowanie sterowanie urządzeniem jedynie w jednej osi – poziomej. Dzięki temu nauka obsługi będzie znacznie łatwiejsza i szybsza, a ilość wypadków ograniczona.

Drony dla początkujących powinny być także wykonane z lekkich, wytrzymałych materiałów. Doskonałym pomysłem może być wykorzystanie urządzeń z wbudowaną kamerą, takich jak Syma X8SW. Dzięki temu nauka obsługi drona może iść w parze z nauką zdalnej obsługi aparatu i wykonywaniem fantastycznych zdjęć okolicy z lotu ptaka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here