Dyktafon to rejestrator dźwięku, który kojarzy się najczęściej z zawodem dziennikarza, być może socjologa czy antropologa. Na rynku dostępnych jest jednak mnóstwo narzędzi przeznaczonych do nagrywania rozmów, które ukryte zostały w przedmiotach codziennego użytku. Służyć one mają nie tylko profesjonalnym detektywom i szpiegom, ale również na przykład zaniepokojonym rodzicom, którzy zostawiają pociechę pod czyjąś opieką, czy zazdrosnemu kochankowi. Przyjrzyjmy się, jak wygląda dostępność takich produktów rynku szpiegowskim.

Profesjonalne dyktafony do rejestrowania rozmów

Dyktafon jest niezwykle przydatnym urządzeniem w codziennej pracy. Sprawdzi się świetnie do rejestrowania wykładów dla studentów, do sporządzania notatek głosowych w czasie pracy w zawodach kreatywnych, takich jak aktorstwo czy dla literatów do łatwego zapisywania pomysłów. Dobrej jakości dyktafon jest podstawą pracy dziennikarzy i antropologów w terenie – nie tylko rejestrują nim oni wywiady, ale również swoje własne przemyślenia i uwagi, które później zawarte zostają w tekście.

Dobry dyktafon, aby sprawdził się w codziennej pracy, poza odpowiednimi parametrami technicznymi musi posiadać port USB, aby szybko móc zgrać nagrania na komputer, a także sporą ilość miejsca na dane. Nowoczesne urządzenia posiadają również możliwość połączenia Bluetooth i szyfrowania danych. Solidny dyktafon powinien posiadać czuły mikrofon i możliwość nagrywania w różnych formatach danych.

Dyktafony ukryte w przedmiotach użytku codziennego

Zakamuflowane dyktafony nie są używane jedynie przez służby policyjne i detektywistyczne. Taki rejestrator rozmów pozwala na dyskretne podsłuchanie niepokojących sytuacji. Na zakup takiego urządzenia decydują się często rodzice dzieci, które pozostają pod opieką niani. Jeśli pociecha wykazuje dziwne zachowanie, rodzic chce sprawdzić, czy na pewno jest pod dobrą opieką w czasie jego nieobecności.

Dyktafon może przybrać różną postać. Na rynku dostępne są rejestratory rozmów w formie opaski na rękę, pendrive’a, powerbanku czy długopisu. Znaleźć można mini dyktafon ukryty w tak niepozornym przedmiocie, jak kluczyk do samochodu. Umieszczenie tego narzędzia w codziennych przedmiotach skutkuje dużą skutecznością i małym ryzykiem rozpoznania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here