Pamiętam jak dzisiaj czasy kiedy byłem mały. Pewnego wieczoru ojciec wrócił z pracy i miał ze sobą tajemniczy pakunek. W zasadzie to pudło. Tak to była pierwsza w moim życiu konsola do gier telewizyjnych – tak zwany „Pegasus”. Ile radości i miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym przed telewizorem, ile godzin i ile emocji to może wyobrazić sobie tylko ten co również gra w gry. Kiedy już dosłownie zamęczyłem pady w konsoli, ojciec kupił kolejną konsolę Playstation.

PlayStation i Xbox

Dysk twardy do xboxaTo był przełom. Grafika, gry ich grywalność i stopień skomplikowania były na zupełnie innym poziomie niż wcześniej wspomniany „Pegasus”. To wszystko działo się w czasach mojej młodości i odcisnęło na mnie niesamowite wrażenie. Z wielkim sentymentem wspominam tamte czasy. Od tamtej pory stałem się zagorzałem fanem gier, konsol i ogólnie tematu Entertainmentu telewizyjnego. Dzisiaj posiadam chyba wszystkie konsole, które były wydawane na rynek europejski. Oczywiście nie używam ich a trzymam jedynie z sentymentu. Korzystam jedynie z najnowszych. A posiadam Playstation oraz Xboxa. Kiedyś gry były czytane przez konsolę prosto z kartridża później z płyty CD, jednak technologia prędkości odczytu wymaga w dzisiejszych czasach z szczytowania gier bezpośrednio z dysku twardego.

Dysk twardy do xboxa

W zasadzie każda konsola posiada teraz taki dysk wbudowany. O mniejszej lub większej pojemności – co możemy wybrać przy zakupie. Warunkuje to oczywiście cenę. Co jeśli podczas zakupu wybraliśmy konsole z małym dyskiem? Nic straconego. Możemy dokupić zewnętrzny dysk twardy do xboxa na przykład, podłączyć go kablem USB i cieszyć się dużą ilością powierzchni, na której będziemy przechowywać nie tylko gry ale również filmy, muzykę i zdjęcia. Czy wspominałem, że rozwój technologii konsol pozwala nam w dzisiejszych czasach nie tylko na granie w gry ale również na odtwarzanie filmów, słuchanie muzyki czy przeglądanie zdjęć? Tak. Konsole dzisiaj to prawdziwe centra multimedialnej rozrywki służące nie tylko do grania w gry.
Osobiście uważam, że taki Xbox to obowiązkowe urządzenie uzupełniające telewizor.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here