Mimo iż przeważnie dbamy o swoje ciała i pielęgnujemy swoje organizmy od środka – zdrowo się odżywiając, ćwicząc i regularnie badając stan swojej krwi – przeważnie nie myślimy o tych organach i narządach, które do tej pory nie sprawiały nam żadnych kłopotów. Od zawsze mieliśmy świetny wzrok, dlatego też nie przejmujemy się jego ewentualnymi zaburzeniami, do których rozwinięcia mogłoby u nas dojść w starszym wieku. Wiemy przecież, że zwyrodnienie plamki żółtej czy jaskrę rozpoznaje się przeważnie u osób starszych, więc jeśli sami do nich nie należymy, kompletnie nie przejmujemy się takimi schorzeniami. To oczywiście błąd, bo jeśli teraz nie zadbamy o swój wzrok, już niedługo zaczniemy mieć z nim pierwsze problemy, które prędko zaczną się nawarstwiać i mogą doprowadzić u nas do całkowitego rozwinięcia się jednej z niebezpiecznych chorób. Nieleczone mogą nawet kompletnie zaburzyć nasze pole widzenia. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, już teraz zadbajmy o swoje oczy.

Skupmy się najpierw na zbadaniu swoich oczu. Skoro do tej pory nie skarżyliśmy się na kiepskie widzenie z dalszej czy bliższej odległości, najprawdopodobniej gabinet okulistyczny ostatni raz mieliśmy okazję odwiedzić jakieś kilka lat temu – w swoim dzieciństwie. Koniecznie to zmieńmy. Sprawdźmy, jaki dobry okulista w Warszawie przyjmuje w naszym mieście i od razu zapiszmy się do niego na badanie wzroku. W niektórych placówkach okulistycznych czy nawet w gabinetach optycznych, zajmujących się głównie sprzedażą okularów i oprawek, skorzystamy także z bezpłatnych badań wzroku, organizowanych średnio co kilka miesięcy. Udajmy się na nie, wcześniej dowiadując się o terminach ich wykonywania, aby przebadać bardzo dokładnie swoje oczy i sprawdzić, czy przypadkiem już teraz nie mamy jakichś delikatnych wad wzroku.

Jaskra czy nawet zaćma są takimi chorobami, jakich jesteśmy w stanie uniknąć, o ile odpowiednio wcześnie zaczynamy działać profilaktycznie i na co dzień dbamy o swój wzrok. Bezustanne siedzenie przed komputerem na pewno go nie poprawi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here