Czy wystarczy udać się do firmy programistycznej i powiedzieć dosłownie kilka zdań, by zamawiana aplikacja spełniała Twoje oczekiwania w całości? Oczywiście, że nie. Do takiej rozmowy warto się chwilę przygotować. Jeśli będziesz przeprowadzać ją pierwszy raz, możesz mieć sporo obaw. A szkoda by było, by pewne istotne tematy nie zostały przy tej okazji poruszone.

Zobacz 4 najważniejsze kwestie, które będziesz omawiać podczas spotkania w software house. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, jaki zamysł chcesz przedstawić programistom.

Wybierz typ aplikacji, jakiej potrzebujesz.

Przede wszystkim zdecyduj, czy Twoje oprogramowanie będzie uruchamiane w przeglądarce, czy też ma stanowić osobny program, który wymaga instalacji. W tym pierwszym przypadku będziesz potrzebować aplikacji webowej, w drugim – hybrydowej lub natywnej. Aplikacja hybrydowa działa na różnych systemach, lecz wymaga dostępu do internetu. Natywna z kolei jest przeznaczona na konkretne urządzenia.

Jeśli wybierasz program natywny, zastanów się, czy ma być przeznaczony na urządzenia mobilne czy stacjonarne.

Nie zamykaj się na jeden język programowania.

Od rodzaju aplikacji zależy, jaki język programowania będzie idealny do tego projektu. Software house nie musi się ograniczać do najbardziej popularnych rozwiązań. W firmach tego typu pracują programiści specjalizujący się w różnych językach.

Być może przygotowujesz się do zamówienia, samodzielnie czytając różne poradniki. Jest w tym pewne ryzyko, ponieważ źródła w sieci mają różną wiarygodność, a trudno ją zweryfikować. Z tego względu jeśli podobają Ci się poprzednie projekty danej firmy programistycznej, zachowaj otwartość. Zespół wyjaśni Ci zalety i wady każdej decyzji dotyczącej języków programowania. Wtedy dokonasz wyboru całkowicie świadomie.

Przedstaw software house swój model biznesowy.

Jest to istotne nie tylko wtedy, gdy zamawiasz program usprawniający pracę w Twojej firmie. Lecz także wówczas, gdy chcesz zarabiać na aplikacji, udostępniając ją swoim klientom. W każdym przypadku warto opisać docelowych użytkowników oprogramowania i poziom ich wiedzy technicznej. Liczy się również to, jaki jest cel aplikacji i istniejąca na rynku konkurencja.

Przy wewnętrznym oprogramowaniu firmowym ważne będzie, jak wygląda codzienna praca w Twojej firmie. Porządna aplikacja może wyraźnie przyspieszyć wykonywanie obowiązków. A to sprawi, że będziesz realizować coraz śmielsze cele biznesowe z większą łatwością. Przy aplikacjach tworzonych w celach promocyjnych lub zarobkowych trzeba przemyśleć, w jaki sposób będą udostępniane innym. Software house może Ci pomóc również na etapie wdrożenia.

Wstępnie przemyśl potrzebne funkcjonalności.

Dość łatwo to opisać na przykładzie aplikacji webowej sklepu internetowego. Czy w Twoim oprogramowaniu będzie potrzebna funkcja logowania się? A śledzenie przesyłki, wysyłanie powiadomień, porównywanie produktów lub automatyczny system zbierania opinii?

Zaplanowanie wszystkich funkcjonalności od początku może być przerażające. Dobrym pomysłem jest zebranie w jednym miejscu programów, które zawierają potrzebne Ci rozwiązania. Dopiero potem spisz te z nich, które są konieczne, a które stanowią ciekawą opcję do omówienia.

Gdy przygotujesz wszystkie powyższe informacje, pierwsza rozmowa przebiegnie bardzo sprawnie. Szybko otrzymasz też wstępną wycenę, a software house i tak zaskoczy Cię pomysłami na ulepszenia. Tak przynajmniej dzieje się w Applover. Zapraszamy Cię do współpracy, jeśli lubisz świetne efekty, terminowość i sympatyczną atmosferę przy realizacji projektu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here