Procesor to tak zwany “mózg” naszego komputera. To on wykonuje wszystkie obliczenia i rozkazy, dzięki którym nasz sprzęt działa jak należy. Praktycznie każde urządzenie elektroniczne posiada swój procesor. Na rynku tego sprzętu dominują dwie firmy, AMD i Intel. Obaj producenci robią procesory warte polecenia i zdążyły już zyskać grono swoich wiernych fanów. Nie raz pytając się na jakimś forum o najlepszy procesor, łatwo możemy wywołać kłótnię pomiędzy zwolennikami obu produktów.

Na co patrzeć przy wyborze procesora?

Jaki procesor do komputeraGdy mamy zamiar kupić procesor do naszego komputera, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na typ gniazda. Każdy produkt jest inaczej wykonany i może nie pasować do naszej płyty głównej, a wtedy jedyne co nam pozostaje to oddanie procesora do zwrotu, albo wymiana płyty głównej. Jak już zorientujemy się jaki rodzaj gniazda posiada nasza płyta główna, to możemy zacząć porównywać procesory pod względem liczby rdzeni i częstotliwości taktowania procesora. Są to jedne z najważniejszych parametrów. Musimy również pamiętać, żeby zmieścić się w budżecie.

Najlepszy procesor Intel do 1000 zł

Najlepszym procesorem od firmy Intel do 1000 zł najprawdopodobniej będzie Intel Core i5-7500. Jest to produkt o 4 rdzeniach i taktowaniu procesora 3,4 GHz, który powinien dobrze spisać się w naszym zestawie komputerowym. Będzie on dobrze spisywał się w grach jak i w pracach biurowych. Za taką cenę dostaniemy procesor, który będzie dzielnie służył w codziennym użytkowaniu i nie będzie zużywał dużej ilości prądu.

Najlepszy procesor Intel do 2000 zł

Gdy potrzebujemy prawdziwej maszyny np. do grania w bardziej wymagające tytuły, niezbędny będzie mocniejszy procesor. Takim produktem jest na pewno Intel Core i5-9600k. Posiada on 6 wątków i taktowanie 3,7GHz z możliwością podkręcenia aż do 4,6GHz. Niestety jest on również dwa razy droży od poprzednika, ale dostajemy za to o wiele wydajniejszy procesor dla bardziej wymagających użytkowników.

Najlepszy procesor AMD do 1000 zł

Jeśli nie zadowala nas Intel i wolimy mieć w swoim komputerze procesor od AMD, to jednym z wartych polecenia produktów do 1000 zł będzie AMD Ryzen 5 2600X. Sześciu rdzeniowy procesor o taktowaniu 3,6GHz będzie dobrym wyborem dla naszego peceta w tym segmencie cenowym, w szczególności, jeśli jesteśmy fanami AMD.

Najlepszy procesor AMD do 2000 zł

Kiedy mamy więcej pieniędzy możemy pokusić się o mocniejszy procesor, który będzie nam dłużej służy i będzie o wiele wydajniejszy. Takim produktem spod firmy AMD jest na pewno AMD Ryzen Threadripper 1920X o 12 rdzeniach i taktowaniu procesora 3,5GHz. Taka maszyna w naszym sprzęcie sprawdzi się znakomicie i zadowoli nas swoją prędkością działania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here