Klawiatura to jeden z głównych i najważniejszych elementów komputera. Wraz z myszką stanowi układ, bez którego trudno byłoby nam obsługiwać nasze urządzenie. W zależności od naszych potrzeb wynikających z wykorzystywania komputera, powinniśmy się zastanowić, jaką klawiaturę kupić. W przypadku laptopa wymiana jest raczej niemożliwa albo przynajmniej bardzo utrudniona, więc jeżeli posiadamy komputer przenośny, musimy zdać się na to, co zamontował fabrycznie producent. Nie znaczy to oczywiście, że klawiatura taka musi być zła, wiele laptopów wyposażonych jest w naprawdę bardzo dobre klawiatury, na których z powodzeniem możemy tworzyć nawet długie dokumenty tekstowe czy grać w rozmaite gry.

Klawiatura Genesis – Idealny wybór dla komputerów stacjonarnych

Klawiatura Genesis - Idealny wybór dla komputerów stacjonarnychW przypadku kiedy mamy komputer stacjonarny, rynek z szerokim wyborem klawiatur stoi przed nami otworem. Modeli jest tak dużo i są tak zróżnicowane, że ciężko się w tym wszystkim połapać i możemy mieć kłopot, co wybrać. Sprzętem, który bez wahania można polecić każdemu jest klawiatura Genesis. Jest to polska marka, która powstała przed kilkoma laty, a dzięki dopracowaniu i jakości swoich produktów jest szanowana również na rynku ogólnoeuropejskim. Marka ta oferuje bardzo duży wybór klawiatur, które są dedykowane dla graczy, nawet tych profesjonalnych, którzy biorą udział w zawodach i turniejach. Klawiatura Genesis jest skonstruowana tak, aby zapewnić jak największy komfort nawet podczas długich rozgrywek. Klawiatura jest pełnowymiarowa, posiada prawy panel numeryczny (czego brakuje w wielu laptopach), a więc mamy odpowiednio dużo miejsca na wszelkie operacje związane z przypisywaniem klawiszy czy skrótów klawiszowych.

Trzeba także zwrócić uwagę na design tych klawiatur. Wydawałoby się, że jest klasyczny, czarny, stonowany, ale jednak ma w sobie coś, co przyciąga oko. Większość modeli wyposażona jest w podświetlane klawisze, a to prezentuje się naprawdę widowiskowo. Klawiatura Genesis to sprzęt stworzony dla graczy, nie znaczy to jednak, że normalni użytkownicy komputera nie mogą jej używać. Jak najbardziej mogą, klawiatura jest wyjątkowo komfortowa, dzięki czemu idealnie nada się także do pisania.

Klawiatura Razer – Alternatywa dla profesjonalnych gamerów

Spore grono fanów wśród graczy na całym świecie posiadają także klawiatury firmy Razer. Charakteryzują się one niebywałą wręcz odpornością na czynniki zewnętrzne. A doskonale wiemy, że podczas grania często mogą puszczać nam nerwy. Klawiatury zostały tak zaprojektowane aby w maksymalnym stopniu były odporne na uderzenia. Oprócz tego klawiatury tej firmy są niesamowicie wygodne. Ergonomia jak najbardziej spełnia tu swoja rolę. Dodatkowo klawiatury są wyposażone w specjalne podpórki na nadgarstki. Wszystko to sprawia, że klawiatury Razer nie są przeznaczone jedynie dla graczy. Chętnie korzystają też z nich programiści, graficy, dziennikarze oraz zwykli użytkownicy komputerów. Na uwagę zasługuje również fakt, że klawiatury te posiadają szereg dodatkowych funkcji ułatwiających korzystanie. Możemy je także ustawiać samodzielnie.

Klawiatura Steelseries

Jeśli jesteśmy przy temacie klawiatur dla graczy nie możemy pominąć produktów firmy Steelseries. Ta uznana wśród graczy marka wypuściła na rynek już wiele charakterystycznych modeli klawiatur gamingowych. Niektóre z nich możemy kupić w całkiem rozsądnej cenie. Wyposażone są one w wiele dodatkowych funkcji ułatwiających rozgrywkę. Są również przydatne podczas codziennego korzystania z klawiatury. Warto mieć na uwadze to, że produkty tej firmy trafiają także do profesjonalnych i drogich laptopów. Na uwagę zasługuje także jakość materiałów użytych do produkcji tych klawiatur.

Niezbędne wyposażenie gracza

Niezbędne wyposażenie graczaJeśli jednak chcemy na poważnie zająć się grami komputerowymi to sama klawiatura nam nie wystarczy. Niezbędna będzie także profesjonalna myszka gamingowa. Myszki takie są wyposażone w mnóstwo dodatkowych przycisków niespotykanych w tradycyjnych myszach. Można do nich przypisać wiele dodatkowych funkcji przydatnych podczas grania np. w gry typu FPP. Pomijamy tak oczywiste rzeczy jak mocny komputer oraz duży i wyraźny monitor. Bez tego nawet nie uruchomimy większości nowych gier więc jest to sprawa oczywista. Oprócz tego będziemy potrzebowali wygodnego fotela przeznaczonego dla graczy. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem może doprowadzić do wielu niebezpiecznych schorzeń związanych z naszym kręgosłupem. Dlatego właśnie warto jest profilaktycznie zaopatrzyć się w specjalny fotel który zapewni nam wygodę oraz uchroni przed chorobami kręgosłupa. W niektórych rodzajach gier przydadzą się nam również dodatkowe kontrolery takie jak kierownica z pedałami lub specjalne pady podobne do tych używanych w konsolach XBOX i Playstation.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here