Kto by pomyślał, że granie w gry komputerowe może być (i to bardzo opłacalnym) sposobem na życie. W internecie aż huczy od filmików, w których to „gamerzy” szczycą się swoimi umiejętnościami. Wielogodzinne treningi bądź relacje z turniejów, które udostępniane są w internecie zyskują rzeszę fanów, a z dnia na dzień ich oglądalność wzrasta. Nic więc dziwnego, że firmy produkujące sprzęt komputerowy (podzespoły, czy też sprzęt peryferyjny) co rusz wypuszczają na rynek nowości z tej dziedziny. Na pewnym – bardzo wysokim poziomie, liczy się każda milisekunda, a diabeł tkwi w szczegółach.

Sprzęt dla profesjonalnych graczy

Sprzęt dla profesjonalnych graczy Na rynku możemy spotkać masę sprzętu z rodziny „gaming”. Profesjonalnie słuchawki, myszki, klawiatury, podkładki i ogrom podzespołów które skonfigurowane są tak, żeby sprostać wymaganiom twórców nowych gier (a one są coraz wyższe) i umilić rozpływanie się w wirtualnym świecie przez użytkowników. Oczywiście to, jaki sprzęt dobierzemy zależy przede wszystkim od zasobności portfela bo tutaj ceny sięgają naprawdę bajońskich wartości, oraz od gatunku gry. Do gier gdzie niezbędny jest refleks i każda reakcja jest na wagę złota oczywiście podstawą jest dobra myszka z odpowiednią rozdzielczością. Dzięki temu nie doświadczamy żadnych opóźnień względem naszych działań. W grach, w których myszka odgrywa bardziej rolę kontrolera, a wachlarz umiejętności rozsiany jest po niemal całej klawiaturze przyda się sprzęt przede wszystkim wytrzymały. Jeden z potentatów i swoistych gigantów na rynku – firma Steelseries ma na swoim koncie masę świetnego sprzętu. Od słuchawek, przez myszki, podkładki aż do klawiatur.

Klawiatura Steelseries

Klawiatura Steelseries to gwarancja świetnej jakości, a na rynku można nawet znaleźć modele (oczywiście nie mechaniczne) w świetnych cenach. Ba, klawiatury Steelseries instalowane są również w laptopach gamingowych z wyższych półek, na przykład w laptopach firmy MSI. Zainwestowanie w tak banalną rzecz jaką jest klawiatura, może zaowocować nie tylko długim użytkowaniem, ale również znacznym wzrostem komfortu przy pisaniu czy chociażby wielogodzinnym graniu w ulubione tytuły.

Klawiatura Razer – Częsty wybór wśród graczy

Profesjonalnie gracze często sięgają po klawiatury firmy Razer. Są one specjalnie zaprojektowane aby dawać gamerom maksimum przyjemności z gry. Są przy tym niesamowicie odporne na wszelkie uderzenia. A o takie jest łatwo podczas stresujących rozgrywek. Wpływ na taką odporność ma odpowiedni projekt oraz wysoka jakość zastosowanych materiałów. Klawiatury Razer są również wyposażone w dodatkowe funkcje które ułatwiają rozgrywkę. Ale nie tylko gracze potrzebują wymagających klawiatur. Z produktów tej firmy chętnie korzystają także graficy czy programiści. Są one wygodne i wytrzymałe. Dzięki nim ręce nie męczą się zbytnio podczas długiej pracy lub rozrywki przed ekranem monitora. Z czystym sumieniem możemy polecić produkty tej firmy wszystkim graczom oraz użytkownikom komputerów.

Klawiatura Genesis – Polski gracz na rynku

Opisując klawiatury przeznaczone dla profesjonalnych graczy nie możemy pominąć także modeli oferowanych przez naszego rodzimego producenta – firmę Genesis. Klawiatury te dzięki profesjonalnemu wykonaniu oraz dużej ergonomiczności zyskały spore grono klientów nie tylko w naszym kraju, lecz również na zagranicznych rynkach. Korzystają z nich najlepsi gracze komputerowi na świecie. Nie oznacza to oczywiście, że również zwykli użytkownicy komputerów nie znajdą w ofercie firmy czegoś dla siebie. Klawiatury te cechuje atrakcyjna cena, wysoka jakość wykonania i wiele ciekawych i przydatnych funkcji.

Co jeszcze powinien kupić każdy gracz

Co jeszcze powinien kupić każdy graczOczywiście sama profesjonalna klawiatura nie uczyni z nas od razu zawodowych graczy. Jest to tylko jeden z elementów niezbędnych do tego, aby na poważnie zająć się tym tematem. Będziemy także potrzebowali odpowiednio mocnego komputera, który z łatwością poradzi sobie z najnowszymi produkcjami. Jest to wydatek kilku tysięcy złotych. Oprócz tego niezbędny będzie duży monitor wysokiej klasy, a najlepiej dwa lub trzy podłączone jednocześnie. Aby nie nabawić się problemów z kręgosłupem będziemy także potrzebowali odpowiednio wygodnego fotela dla gracza. Zwykłe krzesło biurowe może nie być wystarczające podczas wielogodzinnych rozgrywek. Początkowe bóle kręgosłupa mogą się bowiem przerodzić w coś znacznie poważniejszego. A gry komputerowe nie są tego warte. Jeśli wspomnieliśmy o gamingowych klawiaturach to powinniśmy również pamiętać o gamingowych myszkach, które są równie ważne w przypadku większości gier. Dzięki takim myszkom możliwe jest zaimplementowanie dodatkowych funkcji niedostępnych w innych myszach. Posiadają one wiele dodatkowych klawiszy oraz mają wygodny i ergonomiczny kształt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here