Gry komputerowe przezywają swoją drugą młodość. Coraz więcej użytkowników komputerów oraz konsol sięga do nich aby zapewnić sobie odpowiednią dozę rozrywki. Szczególnie w porze jesienno-zimowej. Jeśli chodzi o gry przeznaczone na komputery PC to do standardowej rozgrywki wystarczy zwykły komputer, klawiatura, mysz i monitor. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy chcemy bardziej poważnie zająć się graniem w gry, brać udział w specjalnych zawodach czy nawet zarabiać w ten sposób na życie. Wtedy będziemy musieli zainwestować w bardziej profesjonalny zestaw akcesoriów komputerowych. To, że niezbędny będzie mocny komputer z wydajną kartą graficzną, mocnym procesorem i dużą ilością pamięci RAM zupełnie pomijamy. Raz, ze wydaje się to oczywiste, a dwa że to temat na inny artykuł. Również kwestia odpowiedniego monitora lub zestawu monitorów to sprawa na odrębną dyskusję. W tym artykule zajmiemy się tym co większość ludzi pomija myśląc o komputerze stworzonym do gier, a co jest niezwykle istotne. Chodzi mianowicie o odpowiednią klawiaturę i mysz służące do profesjonalnej rozgrywki. Produkty jakiej marki wybrać? Czy klawiatura Tracer będzie dobrym wyborem? A może rozglądnąć się za sprzętem innych producentów?

Myszki gamingowe

Myszki gamingoweMysz gamingowa znacznie różni się od tradycyjnej myszy komputerowej. Zwykła mysz używana w biurze nie sprawdzi się nawet w najprostszych grach. Szybko okazuje się, że jest ona niewystarczająca. I nie ma ba to wpływu rodzaj gry w jaką będziemy grali. Nie ma znaczenia czy będzie to strzelanka, gra RPG, RTS czy sportowa symulacja. Myszy służące do gier charakteryzują się znacznie większą precyzją podczas sterowania. Są również specjalnie dostosowane kształtem do dłoni, tak aby ta nie męczyła się nawet podczas długiego grania w gry. Komfort w porównaniu do tradycyjnych biurowych myszek jest nieporównywalny. Dodatkowo myszy przeznaczone do gier wyposażone są w szereg dodatkowych przycisków funkcyjnych. Dzięki nim, po wielu godzinach treningu, jesteśmy w stanie szybko reagować na to co dzieje się na ekranie monitora i wykrzyżowywać wszystkie funkcje, jakie stworzyli programiści gry.

Klawiatury gamingowe

Jeśli chodzi o wygodę gry na komputerze to bardzo ważne są również klawiatury. Ich odpowiedni układ, dodatkowe funkcje, jakość materiałów oraz przede wszystkim wytrzymałość mają wpływ na przyjemność płynącą z gry oraz na nasze efekty. Dlatego nie powinniśmy oszczędzać na klawiaturach. Za na prawdę dobre produkty zapłacimy kilkaset złotych, ale możemy być pewni, że będzie to wydatek godny swojej ceny. Jakość gry na klawiaturze gamingowej jest nieporównywalnie lepsza niż na zwykłej klawiaturze służącej do codziennej pracy z komputerem.

Klawiatura Tracer

Klawiatura TracerFirmę Tracer kojarzy każdy profesjonalny i amatorski gracz. Od wielu lat dostarcza ona na rynek wysokiej jakości sprzęt służący do grania w gry komputerowe każdego typu. W ofercie posiada także zaawansowane klawiatury gamingowe wyposażone w masę dodatkowych funkcji. Znajdziemy tu zarówno klawiatury z bocznym panelem numerycznym jak i bez niego. Większość modeli posiada podświetlane klawisze, które umilają rozgrywkę. Oczywiście niektórym może to przeszkadzać, dlatego istnieje możliwość wyłączenia tej opcji. Wszystkie modele tej firmy wyróżnić można za nowoczesny design i trwałość. Jest to o tyle szczególna i ważna cecha, gdyż podczas zaciętych rozgrywek niejednokrotnie zdarza się nam uderzyć nieco mocniej w klawisze.

Klawiatura Logitech

Dosyć ciekawym wyjściem dla wszystkich gamerów jest zakup klawiatury mechanicznej firmy Logitech. Cena jest dość atrakcyjna a wykonanie i dodatkowe opcje stanowią ciekawą alternatywę. Na uwagę zasługuje przede wszystkim podświetlenie klawiszy, ergonomiczny kształt, nowoczesny wygląd i ciekawostka w postaci specjalnego gniazda na smartfona dzięki któremu możemy wyświetlać na nim dodatkowe informacje dotyczące gry. Na prawdę warto się pochylić nad produktami tej firmy, gdyż bardzo umilają one rozgrywkę we wszystkie rodzaje gier.

Klawiatura Razer

Klawiatury firmy Razer charakteryzuje solidna jakość wykonania. Są one niezniszczalne. Oczywiście do pewnego momentu. Klawiatury tej firmy są często używane przez programistów, grafików czy dziennikarzy. Nie jest to więc sprzęt przeznaczony stricte do gier komputerowych. Są one wygodne i nowoczesne, dlatego każdego roku wiele tych modeli trafia pod strzechy. Na uwagę zasługuje doskonały stosunek jakości do ceny. Nowoczesne i solidne klawiatury możemy kupić za niewielką kwotę.

Klawiatura Steelseries

Klawiatury tej marki są stosowane w wielu laptopach gamingowych z na prawdę wysokiej półki. Już sam ten fakt świadczy o podejściu producentów co do jakości swoich produktów. Co więcej, możemy je kupić w atrakcyjnych cenach w wielu sklepach komputerowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here