Laser frakcyjny to wszechstronne, nowoczesne narzędzie do walki ze zmarszczkami, głębokimi rozstępami i bliznami. Ale czy przebieg leczenia laserem frakcyjnym jest bezpieczny i wart swojej ceny? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wdrożenia? Czy zabieg laserem boli?

Laser frakcyjny urzadzenie – jak działa?

Laser frakcyjny to nowoczesna, bardzo skuteczna metoda walki ze zmarszczkami, przebarwieniami, a nawet bliznami. Metoda wykorzystująca ten typ lasera oparta jest na zjawisku frakcyjnej fototermolizy. Ludzka tkanka skóry zawiera substancje zwane fotoakceptorami, które mogą absorbować energię przy określonych długościach fal. Przykładami takich substancji są woda, melanina, białko i hemoglobina, które są zawarte we krwi.

Te właściwości skóry są wykorzystywane podczas zjawiska fototermolizy. Laser frakcyjny emituje energię o ustalonej długości fali, dzięki czemu fotoreceptory mogą absorbować te fale. Frakcjonowana fototermoliza charakteryzuje się tym, że cały passel oddzielnych mikrouszkodzeń jest przeprowadzany na powierzchni skóry, która jest otoczona nienaruszoną tkanką. Z tego powodu skóra jest „zmuszana” przez mikrouszkodzenia do szybszego regenerowania i leczenia blizn.

Laser frakcyjny – dla kogo?

Laser jest zalecany wszystkim dorosłym kobietom i mężczyznom, którzy borykają się z problemami, takimi jak zmarszczki, blizny potrądzikowe, blizny po oparzeniach, blizny pooperacyjne, rozstępy, pomarszczone dłonie i przebarwienia skóry. Po zabiegu zmniejsza się niepożądane zmiany skórne, skóra jest wyraźnie odmłodzona, o jednolitym kolorze, większej gęstości i elastyczności.

Przebieg zabiegu

Laser frakcyjny nie jest procesem jednorazowym i wymaga wdrożenia całej serii zabiegów. W zależności od stanu pacjenta stosuje się od trzech do pięciu zabiegów w celu wygładzenia zmarszczek, a co najmniej pięć zabiegów jest wymaganych do usunięcia blizn i rozstępów głębszych niż zmarszczki. Przed zabiegiem skóra jest czyszczona i dezynfekowana, a dopiero potem wystawiana na działanie lasera.

Po tej części osoba wykonująca zabieg nakłada kojącą maskę na skórę pacjenta. Całość trwa od 30 minut do godziny. Procedura może potrwać dłużej, jeśli powierzchnia skóry jest większa lub laser jest używany na więcej niż jednej części ciała. Procedura jest bolesna, a dyskomfort utrzymuje się przez cztery godziny po zabiegu.

Efekty uboczne

Laser frakcyjny jest dość bolesny, ale bezpieczny. Po wyjściu z biura pojawia się zaczerwienienie, ukrwienie, obrzęk i przebarwienie skóry. Zakażenia bakteryjne, takie jak opryszczka, bliznowce i zanikowe blizny, są znacznie rzadsze. Jeśli pacjent jest podatny na te choroby lub obniżoną odporność, należy poinformować lekarza przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu

– Ciąża i laktacja dla bezpieczeństwa dziecka.

– Opalanie na słońcu, w solarium (także przez opryskiwanie) lub w samoopalaczu mniej niż dwa tygodnie przed zabiegiem z powodu zmian w odcieniu skóry.

– Stosowanie witaminy A i beta karotenu na mniej niż dwa tygodnie przed operacją ze względu na ich wpływ na koloryt skóry.

– Przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here