Monitor podglądowy taki jak na przykład monitor liliput to istotne narzędzie na każdym planie filmowym. Przydaje się nie tylko samym reżyserom, ale także dyrektorom zdjęć podczas nagrywania oraz fotografom. Dzięki nim można podglądać obraz na żywo, bez potrzeby stania cały czas przy kamerze. Monitory ewoluowały w małe i poręczne sprzęty, z których może korzystać każdy.

Bardzo często możemy zauważyć powstawanie produkcji filmowych z wykorzystaniem aparatów cyfrowych. Większość z nich posiada wyświetlacz LCD, który umożliwia widoczność aktualnie nagrywanych scen, możemy również odtworzyć nagrany we wcześniejszym czasie materiał. Taki monitor liliput posiada zazwyczaj wyświetlacz w rozmiarze 3 do 4 cali, co utrudnia nieco ostrzenie obrazy z większej odległości. Z pomocą nadchodzą monitory podglądowe, poręczne, małe i uwielbiane przez miłośników filmowania.

Zastosowanie monitorów podglądowych w praktyce

Przede wszystkim zadaniem monitora podglądowego jest transmisja obrazu na żywo z aparatu albo kamery. Monitory podglądowe posiadają większe gabaryty niż wyświetlacze, jakie wbudowane są w aparaty, przez co możemy z większą precyzją i komfortem oglądać nagrywany materiał. Jego większe rozmiary sprawiają, iż możemy w sposób precyzyjny ustawić ostrość w trakcie nagrywania, oraz dostrzec istotne szczegóły na ekranie. Monitory podglądowe typu monitor liliput, polecane są także w sytuacji gdy, nie masz dostępu do wyświetlacza aparatu. Monitor podglądowy to świetne rozwiązanie dla wideoblogerów, którzy często filmują siebie, w końcu będą mogli dokładnie zobaczyć, co w danym momencie jest nagrywane.

Przydatne funkcje monitorów podglądowych

Wiele monitorów podglądowych posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji na przykład te z oferty SmallHD. Przede wszystkim posiadają one funkcję Focus Assist. Umożliwia ona wykrycie ostrych krawędzi i zaznaczenie ich na wybrany kolor. Przez to można w bardzo łatwy sposób ocenić czy film jest ostry, czy też rozmyty. Pomocną funkcją jest również Asystent Ekspozycji, czyli Exposure Assist.

Dzięki niej można określić czy nagrany materiał jest niedoświetlony, czy prześwietlony. Na ekranie miejsca te będą przedstawiane w zimnych lub ciepłych kolorach.    Istnieje również ile przydatnych funkcji i różnych trybów. Każdy monitor liliput posiada inne ciekawe rozwiązania, które umożliwią nam wysoki komfort w pracy i ułatwią ją. Wiele nowoczesnych opcji i trybów w monitorach poglądowych, sprawia, iż są one bardzo potrzebnymi sprzętami w trakcie każdego filmowania, chociaż według niektórych osób są one niepotrzebnym i zbędnym wydatkiem. Monitory marki Liliput (https://www.bemixmedia.pl/lilliput-cat-1268) w znaczący sposób może ułatwić pracę na planie filmowym, która bywa zazwyczaj długa i ciężka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here