W pracy biurowej myszka komputerowa to podstawowe narzędzie. Jest równie ważna co wygodny fotel albo dostosowana do naszych nadgarstków klawiatura. Mysz komputerowa to także bardzo istotny gadżet dla maniaków komputerowych i graczy. Wybór myszy nie może być przypadkowy, nie kupuje się pierwszej lepszej, ani tej najtańszej. Należy zastanowić się, do czego potrzebujemy myszy, ile czasu spędzamy przed komputerem i czy wolimy mniejsze czy większe urządzenie? Czy lepsza będzie myszka bezprzewodowa, czy może klasyczna, z kabelkiem?

Myszka bezprzewodowa

Myszka bezprzewodowaMożna powiedzieć, że myszka bezprzewodowa przeszła ewolucje, kiedyś zarzucano jej, że zacina się i zrywa połączenie. Niegdyś żaden z profesjonalnych graczy komputerowych nie używał myszy bezprzewodowej, ponieważ właśnie przez ewentualne problemy z połączaniem z komputerem mogło dojść do przegrywania rozgrywek z wirtualnym przeciwnikiem. Teraz myszka bezprzewodowa została ulepszona i kupując jej droższą wersję problemy właściwie nie występują. Tania myszka bezprzewodowa nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż może zacinać się, zwykle wykonana jest z materiałów gorszej jakości, jest za lekka i źle się nią pracuje. Pamiętać należy jednak o tym, by zawsze mieć zapas baterii na wymianę.

Dlaczego warto?

Mysz na baterię jest lepszym rozwiązaniem nim bezprzewodowa myszka na akumulatory. Baterię wymienimy i możemy grać lub pracować dalej. Jeśli chodzi o akumulatory, to wadą jest to, że zawsze musimy mieć w zanadrzu naładowany zestaw na wymianę. Niewątpliwym atutem myszki bezprzewodowej jest brak kabla, który ogranicza nasze ruchy, plącze się i zajmuje niepotrzebnie miejsce na biurku. Przy wyborze idealnej myszki trzeba wziąć też pod uwagę czy ma być ona lekka, czy wolimy, jak jest nieco masywniejsza i cięższa. Istnieją myszki z dodatkowymi przyciskami, dla zwykłego użytkownika komputera są one zbędne, więc nie ma co sobie nimi głowy zawracać. Znaczenie mają głównie dla graczy, którzy w grach używają dodatkowych, bocznych guzików, które po zaprogramowaniu dają dodatkowe funkcje, coś jak skróty klawiszowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMyszka Razer
Następny artykułMyszka gamingowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here