Jeśli granie w gry komputerowe jest Twoją pasją, na pewno zdajesz sobie sprawę jak ważny jest sprzęt do gry. Potrzebny jest dobry rdzeń razem z kartą graficzną, monitor, który radzi sobie z bogatą grafiką, czasem słuchawki lub dobre głośniki, klawiatura i joystick, które poradzą sobie z tempem gry i precyzją. Myszka gamingowa to niezwykła myszka, która pozwoli płynnie grać w ulubioną grę. Jak wybrać tą najlepszą myszkę? Podpowiadamy poniżej.

  1. Co to jest myszka gamingowa?
  2. Czym myszka gamingowa różni się od zwykłej?
  3. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie myszki gamingowej?
  4. Jak dobrać najlepszą myszkę gamingową dla siebie?

Co to jest myszka gamingowa?

Myszka gamingowa to sprzęt, który sprawdzi się nie tylko dla graczy. Dlaczego? Jest ku temu kilka powodów. Myszka gamingowa wyglądem przypomina zwykła myszkę. Jej wyższa cena spowodowana jest jej mocą. Przede wszystkim taka myszka cechuje się bardzo wysoką czułością. Sprawia to, że wystarczy delikatny ruch lub dotyk, a postać w grze może się poruszać. Myszka gamingowa ma nie tylko dwa lub trzy przyciski jak zwykła myszka. Jest ich zazwyczaj kilka co sprawia, że doskonale się sprawdzi także przy bardziej skomplikowanych grach i zastąpi zarówno klawiaturę jak i joysticka.

Czym myszka gamingowa różni się od zwykłej?

Myszka gamingowa mimo, że wygląda jak myszka biurowa, lub odrobinę ją przypomina różni się od tej drugiej w kilku kwestiach. Czułość myszek wyrażana jest w wartości DPI – zwykle im wyższy jest ten parametr tym lepsza precyzja działania i łatwiejsze manewrowanie myszką. Myszki gamingowe mają wysokie DPI czyli przynajmniej 10 000. Zwykłe myszki, które służą do pracy biurowej mają DPI dużo niższe. Myszka gamingowa jest zwykle całkiem spora i większa niż zwykła myszka biurowa. Trzeba o tym pamiętać wybierając ten model – może się nie mieścić na biurku, a na początku będzie wymagał przyzwyczajenia się do użytkowania. Myszka gamingowa ma więcej przycisków, które dają większą kontrolę nad tym, co dzieje się na ekranie, można także te przyciski zaprogramować w zależności od upodobań.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie myszki gamingowej?

Przy zakupie myszki gamingowej należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Ważna będzie tutaj wspomniana już czułość – im wyższa tym lepiej. Istotna będzie też ilość i rozmieszczenie przycisków dodatkowych, które warto dobrać pod siebie i ulubiony typ gier komputerowych. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania tego sprzętu. Ważny będzie kształt myszki, to czy pasuje do dłoni, a także materiały użyte do produkcji. W takich miejscach jak okolice kciuka powinna być warstwa gumy, która zapobiega potliwości, a tym samym sprawi, że myszka nie będzie się ślizgała. Waga myszki gamingowej, która będzie trzymana w dłoni każdego dnia to pomiędzy 80 a 130 gramów i na to też należy zwrócić uwagę..

Jak dobrać najlepszą myszkę gamingową dla siebie?

Myszka gamingowa powinna zostać przez Ciebie indywidualnie dobrana. Należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Ważne jest, żeby taką myszkę zobaczyć wcześniej w sklepie lub u kogoś znajomego, ewentualnie sprawdzić jak działa. To bardzo ważne dla precyzji użytkowania tego sprzętu. Kolejną istotną kwestią jest sprawdzenie opinii o sprzęcie. Myszka gamingowa, która ma dużo rzetelnych opinii to skarb na wagę złota. Warto popytać na forach o tematyce gamingowej o to, która myszka gamingowa sprawdzi się, do której gry. Można także popytać znajomych, o to jakiej myszki używają. Taki sprzęt z polecenia jest zwykle najlepszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here