Nie trzeba ogromnego budżetu, by sprawić, że granie na komputerze będzie dla Ciebie wygodne. Sprzęt gamingowy może oczywiście kosztować wiele, jednak przy odpowiednim researchu możesz znaleźć coś, co nie będzie droższe od samej stacji do grania.

Myszka gamingowa

Myszka gamingowaPodstawą komfortowego grania jest dobra myszka i klawiatura. Myszka gamingowa powinna mieć regulowane „w locie” DPI, tak, abyś mógł dostosowywać je w trakcie grania. Dobrze byłoby też, gdyby miała dodatkowe przyciski, poza lewym i prawym. Będziesz mógł przypisać do nich dodatkowe funkcje, które dzięki temu, że są teraz na myszce, zawsze będą pod ręką. Kwestia tego, czy wybierzesz mysz bezprzewodową lub przewodową, jest już kwestią preferencji. Wybierając mysz na kablu nigdy nie będziesz musiał martwić się ładowaniem jej co pewien czas. Mysz bezprzewodowa będzie co jakiś czas wymagać ładowania lub wymiany baterii. W przypadku tej drugiej, jeżeli znajdziesz taką, która jest dobra i nie kosztuje podejrzanie mało, nie powinieneś martwić się o opóźnienia w przekazywaniu twoich ruchów myszką do komputera.

Klawiatura gamingowa

Klawiatura zaś może wiązać się z nieco większym wydatkiem. Na rynku są trzy typy klawiatur: mechaniczna, membraniczna i hybrydowa. Membraniczna jest najtańsza, co nie oznacza że najgorsza. Takie klawiatury zapewniają wysoki komfort użytkowania, ciche działanie i niezawodność. Nie są one drogie, co może okazać się ostateczną zaletą. Klawiatura mechaniczna zaś kosztuje więcej niż ta wymieniona wyżej. Zapewnia ona jednak inny rodzaj doznań, z klikania w klawisze. Również jej dźwięk jest specyficzny, nie jest ona na pewno cicha, toteż jest to sprzęt, który pokochasz lub znienawidzisz. Trzeba jednak oddać tym klawiaturom to, że są niezwykle dokładne, a ich wytrzymałość jest większa niż tych membranowych, stąd ich wysoka pozycja w świecie gamingowym.

Jak więc widzisz, wybór odpowiedniego sprzętu nie jest prosty, dlatego aby dokonać dobrego wyboru warto zastanowić się w jak wysokiej klasy sprzęt chcesz zainwestować i czego oczekujesz w zamian.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here