Sprzęt dla gracza powinien być szybki, modułowy oraz komfortowy. Nie same liczby tutaj odgrywają rolę, lecz także preferencje użytkowników. Dlatego oferty producentów akcesoriów komputerowych z roku na rok jest coraz większa.
Żaden dobry gracz nie jest w stanie obejść się bez dobrej myszki komputerowej. Nikt nie będzie grał na touchpadzie ani na tandecie z kulką rodem z poprzedniego tysiąclecia. Porządna myszka powinna mieć kilka cech ułatwiających granie i podnoszących jego komfort. Pierwsza sprawa to anatomiczny kształt dostosowany do naszej ręki. Z reguły gracze mają większe, bardziej podłużne myszki niż użytkownicy biurowi. W ten sposób mają większą kontrolę i mniej nadgarstek się męczy.

Myszka Roccat

Myszka RoccatMateriał, z jakiego jest nasz gryzoń powinien być antypoślizgowy, dobrze trzymający dłoń mimo wielu godzin grania i spocenia. Biorąc pod uwagę, że niektórzy gracze lubią sobie podjadać w trakcie gry (chipsy, orzeszki i inne przekąski), warto zwrócić na tą cechę szczególną uwagę. Kolejna sprawa to ilość przycisków mogących zostać dowolnie dostosowanych. Tutaj nie chodzi wyłącznie o prostą zasadę im więcej, tym lepiej, lecz o ich odpowiednie umieszczenia. Myszka roccat na ten przykład pod tym względem będzie potencjalnym wyborem numer jeden. Niemiecki producent akcesoriów komputerowym wyraźnie przyłożył się do tej kwestii, dając graczom funkcjonalne rozwiązania zwiększające ilość przycisków tuż pod dłonią. Mamy jakość wykonania i klawisze, na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze myszki komputerowej dla graczy? Oczywiście na wygląd, który musi zwracać uwagę. Oczywiście są tacy, dla których ta cecha nic nie znaczy, lecz są oni w mniejszości.

Efektowne dodatki

Jednych zadowoli inny kolor myszki niż czarny, a inni potrzebują wielu efektownych bajerów, aby przyciągały wzrok z zazdrością. Są to świecące wstawki, dodatki w karbonu i innych materiałów oraz podświetlenia. Najważniejsze, aby te ulepszenia nie wpływały na nasz komfort użytkowania, który jest tutaj najważniejszy.
Podsumowując najpierw komfort, potem funkcjonalność a na końcu wygląd.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDysk twardy do laptopa
Następny artykułMyszka Razer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here