Hosting jest jednym z podstawowych elementów, bez których nie obędzie się Twoja strona internetowa. W poniższym artykule omawiamy rodzaje hostingów, a także podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze usługi hostingowej. Czytaj dalej i przekonaj się, jak łatwo znaleźć dobre i tanie usługi hostingowe.

Hosting to tak naprawdę nic innego, jak wydzielenie miejsca na serwerze, dzięki któremu wszystkie operacje na twojej stronie internetowej, mogą być wykonywane. Istnieje wiele rodzajów hostingu: hosting współdzielony, hosting dedykowany czy hosting SEO.

Hosting – czym jest?

Usługi hostingowe polegają na udostępnieniu zasobów serwerowni przez dostawcę usług internetowych (hostingowych). W ramach usługi hostingowej klient otrzymuje zazwyczaj m.in. określoną objętość na dysku twardym serwerowni (najczęściej jest to oferta dotycząca pewnej objętości na dysku twardym na macierzy RAID).

Poza tym w ramach usługi hostingowej klient najczęściej otrzymuje również określony limit w postaci maksymalnej ilości danych, którą może przesłać poprzez łącza internetowe serwerowni, która oferuje usługę hostingową. W przypadku danych mowa tu o wszystkich działaniach, które wymagają pracy serwera (każde wejście użytkownika na stronę, wysłanie poczty e-mail, praca z

FTP czy przeglądanie zawartości serwisu).

Kolejnymi usługami serwerowni w ramach pakietu hostingowe może być np. udostępnienie bazy danych, wraz z określeniem maksymalnej objętości. To jednak nie koniec, w ramach tradycyjnej usługi hostingowej, klient powinien również poznać maksymalny stopień obciążenia serwerowni za sprawą usług.

Dobry hosting – co oznacza?

W ramach hostingu warto wyszczególnić kilka czynników, które powodują, że pakiet usług hostingowych jest naprawdę wysokiej jakości. Podstawowym element jest stan techniczny dysków, które tworzą serwerownię. Każdy z serwerów musi być pozbawiony usterek, ponieważ dzięki temu możliwe jest realizowanie sprawnej usługi hostingowej.

Poza tym dobre usługi hostingowe to takie, które gwarantują dobry stan techniczny połączenia z Internetem. Hostingodawca powinien zagwarantować możliwie jak najwyższą ochronę posiadanych serwerów, a także wszystkich znajdujących się na nim kontach przed różnego rodzaju zagrożeniami ze strony hakerów.  Warto również wspomnieć o gwarancji możliwie pełnej, szybkiej, stałej dostępności, jeśli chodzi o przechowywanie zasobów przez Internet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here