Ostatnie kilkanaście lat to okres gwałtownego rozwoju elektroniki użytkowej. Każdego roku na rynku pojawiają się nowe modele telewizorów czy komputerów. Czołowi producenci opracowują wciąż lepsze systemy odtwarzania i zapisu – obrazu, dźwięku, danych. Obecnie w każdym domu możemy znaleźć wiele elektronicznych urządzeń tego typu, a bardzo łatwy dostęp do internetu i sieci kablowych jeszcze mocniej pobudzają do chęci zakupu nowych. Jeżeli naszym celem jest urządzenie w domu porządnej sali kina domowego, musimy zastanowić się nad wyborem odpowiednich urządzeń.

Odtwarzanie obrazu

Nagrywarka DVD z twardym dyskiemPierwszym i najbardziej oczywistym wyborem będzie sprzęt do wyświetlania obrazu. Mamy tu do wyboru szeroką gamę telewizorów różnych rozmiarów i z różnymi systemami wspomagania obrazu. Nie można jednak zapomnieć o projektorach, które oferują o wiele większą powierzchnię odtwarzanego obrazu, ale kosztem gładkiej ściany, na którą ten obraz rzutują. Jeżeli mamy wielkie pomieszczenie z odpowiednią ścianą, możemy pokusić się o zakup projektora. Większość z nas wybierze pewnie telewizor. Im większy, tym lepszy – oczywiście wszystko w granicach rozsądku i naszego budżetu. Warto pamiętać o tym, żeby był wyposażony w system Smart, dzięki czemu będziemy mogli korzystać bezpośrednio z serwisów takich, jak Netflix czy YouTube.

Nagrywarka DVD z twardym dyskiem

Telewizor pozwoli nam na wyświetlanie obrazu z różnych źródeł. Będzie to telewizja kablowa, źródła internetowe, ale także płyty DVD czy BR. Nagrywarka DVD z twardym dyskiem będzie korzystnym wyborem. Pozwoli nam cieszyć się kolekcją filmów na płytach i równocześnie nagrywać na twardy dysk nasze ulubione programy. Na sam dysk można też przenieść audycje z innych źródeł tworząc prawdziwe, multimedialne centrum.

Nie należy zapominać o dźwięku – w porządnym, widowiskowym filmie obraz to dopiero połowa sukcesu. Ważne jest zakupienie odpowiedniego wzmacniacza AV wyposażonego w jak najnowsze systemy dekodowania dźwięku. To, jaką markę i klasę sprzętu wybierzemy, zależy już od naszych indywidualnych upodobań i oczywiście budżetu. Nie warto jednak oszczędzać, ponieważ jest to zakup na kilka lat. Popularne powiedzenie mówi, że każdy system audio gra tak dobrze, jak dobrze gra jego najsłabszy element. Dużo w tym prawdy, dlatego nie warto oszczędzać na ostatnim ogniwie naszego systemu – kolumnach. Wybierzmy markowego, sprawdzonego producenta i moc odpowiadającą rozmiarowi naszego kinowego pokoju. Warto pamiętać też o estetyce wykonania i odpowiednich kablach łączących poszczególne elementy naszego kina.

A skoro zebraliśmy i podłączyliśmy już całość, pozostaje nam tylko zgasić światło, rozsiąść się wygodnie na kanapie i… oglądać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here