Karta graficzna jest jednym z najbardziej pożądanych komponentów w naszym komputerze. Choć nie jest ona obowiązkowa to wiele osób i tak skłania się do jej zakupu ze względu na jej właściwości. Dzięki niej dostajemy o wiele większą wydajność w grach, programach do montowania i grafiki. Zastanawiając się nad kupnem tego podzespołu, musimy zwrócić uwagę, do czego będzie używany nasz pecet. Każda karta ma swoje różne parametry i może służyć do czegoś innego. Trzeba też zauważyć, że taka karta graficzna nie należy do najtańszych i najczęściej będzie najdroższym elementem naszego zestawu komputerowego.

Najlepsza karta graficzna do gier do 1500zł

najlepsza karta graficznaAby wygrywać każdy mecz i zdobywać jak najwięcej punktów albo podziwiać piękne widoki wirtualnego świata potrzebujemy sprzętu, który będzie w stanie nam to wszystko uciągnąć. Karty graficzne do gier nie są tanim wydatkiem, a w szczególności te z najwyższej półki. Jednakże, aby najnowsze tytuły chodziły płynnie na naszym sprzęcie, nie musimy wydawać całego naszego majątku. W tym przypadku najlepiej nada się MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB, który mimo swej wyjątkowo niedużej ceny, potrafi ukazać nam większość najnowszych tytułów na wysokich ustawieniach w płynnych 60 klatkach na sekundę. Warto pamiętać, że wraz z postępem technologicznym, nowsze tytuły mogą mieć większe wymagania sprzętowe i będziemy zmuszeni przerzucić się na niższe ustawienia graficzne.

Najlepsza karta graficzna do gier do 3000zł

Jeśli chcemy sobie zapewnić dłuższy żywot naszego sprzętu do grania i nie martwimy się o nasze fundusze, możemy pokusić się o karty z wyższych półek. Takowe powinny nam zapewnić rozgrywkę w większej rozdzielczości nawet na ustawieniach ultra. I gdy technologia pójdzie do przodu nie będziemy musieli aż tak drastycznie odczuwać skutków płynącego czasu, gdyż wystarczy przejść do trochę niższych ustawień graficznych, czyli wciąż wysokich. Jedną z takich kart jest MSI GeForce GTX 1080 8GB. Jest to karta godna polecenia, która powinna starczyć na dobre kilka lat. Jest ona o wiele wydajniejsza od poprzednika, ale i dwa razy droższa.

Najlepsza karta graficzna do gier do 6000zł

Gdy zamierzamy kupić mocny sprzęt, który będzie górować na polu walki, a pieniądze dosłownie sypią nam się z kieszeni, możemy zakupić sobie najnowszy sprzęt od Nividii z przełomową technologią “Ray Tracing’u”. Oczywiście mowa tu o MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X. Kolejny produkt spod firmy MSI, tylko tym razem mówimy tu o sprzęcie dla prawdziwych graczy. Najnowsza technologia kart RTX pozwala na wiarygodną symulacje rozchodzenia się i odbijania promieni świetlnych oraz rozpraszania cieni w czasie rzeczywistym. Właśnie na tym produkcie będziecie w stanie doświadczyć najpiękniejszych widoków, wybuchów i odbić na np. karoserii aut.

Technika ta jest świeża i będzie bardziej rozwijana z czasem, ale już dziś wygląda ona pięknie i zachwyca wielu graczy. Ta karta posiada również najnowsze rozwiązanie w wygładzaniu krawędzi obrazu, czyli DLSS. Technologia ta wykorzystuję specjalną technikę samo uczenia się, co oznacza, że z czasem będzie ona działa jeszcze lepiej. DLSS pozwoli nam na wydajniejszą rozgrywkę przy wysokich rozdzielczościach. RTX 2080 Ti umożliwi nam również na płynne granie w najwyższej rozdzielczości i na ustawieniach ultra w najnowsze tytuły oraz starczy na wiele lat.

Najlepsza karta graficzna do grafiki

Nie możemy zapominać, że karty graficzne służą również do obróbki zdjęć, montażu wideo, grafiki 3D jak i 2D. Tak samo jak w graniu i tu będzie nam potrzebny nie byle jaki sprzęt. Wcześniej podane karty również będą się dzielnie spisywać w tym zakresie działań, ale istnieją też profesjonalne produkty, które są bardziej przeznaczone dla firm, niż dla zwykłego konsumenta. Mowa tu o kartach GeForce Quadro, których rolą jest renderowanie obrazu. Cena ich jest na tyle ogromna, że jeśli zajmujemy się grafiką jako hobby, albo nie jesteśmy profesjonalistami, to najlepszym wyborem będą karty podane powyżej.

Czy karty graficzne są zbyt drogie?

najlepsza karta graficznaMożemy sobie kupić komputer bez karty graficznej, używając funkcji zintegrowanej karty, ale musimy pamiętać, że nasz sprzęt nie będzie już tak wydajny. Takie komputery mogą być opłacalne dla osób, które zajmują się księgowością lub po prostu używają programów typu Word, Excel, PowerPoint. Lecz przy takim sprzęcie nie pogramy już w żadne gry ani nie zmontujemy filmu, a przynajmniej będzie to trwało tak długo, że nam się odechce. Karta graficzna daje bardzo dużo do efektywności naszego peceta, co wiąże się również z dużymi pieniędzmi. Taki podzespół to najczęściej połowa całego naszego budżetu na komputer.

Musimy się więc mocno zastanowić, do czego będzie nasz sprzęt używany i jak dużo tej wydajności potrzebujemy, gdyż warto pamiętać, że kupując mocniejszą kartę graficzną, musimy dokupić również mocniejszy procesor, co oznacza większy wydatek, bo możemy dostać negatywny efekt spadku wydajności. Kupno całego sprzętu to poważny koszt i powinniśmy to mądrze przemyśleć, żeby potem cieszyć się z korzystania z naszego komputera, niż co chwile narzekać na jego powolne działanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here