Najlepsze ekrany projekcyjne do kina domowego

0
606

Dzięki rozwojowi nowoczesnej elektroniki i innowacjom technologicznym możemy cieszyć się obrazem wysokiej jakości we własnym domu. Różnorakie urządzenia pozwalają nam osiągnąć kinową wręcz jakość obrazu w zaciszu domowym. Kiedy zaopatrzyliśmy się już w projektor, musimy wybrać odpowiedni ekran. W tym artykule podpowiadamy, jakie rodzaje ekranów są dostępne na rynku i który może być najlepszy dla Ciebie.

Ekrany ramowe

Jak wskazuje nazwa, jest to ekran rozpięty na specjalnej ramie. Najczęściej jest rozpięty na ramie aluminiowej – lekkiej, a jednocześnie wytrzymałej. W przypadku ramowej wersji musimy pamiętać, że potrzebujemy konkretnego miejsca o pasujących wymiarach ściany. Ekran montujemy na ramie w celu umieszczenia go na danym odcinku ściany na stałe. Jest to dobra propozycja dla każdego, kto szuka rozwiązania na dłuższy czas i nie musi przenosić ekranu. Będzie więc dobrym ekranem do kina domowego – wystarczy jednorazowy montaż ekranu ramowego w salonie lub sypialni, abyśmy mogli cieszyć się ulubionymi filmami w dużym formacie.

Ekran rozwijany

To alternatywa dla zamontowanego na stałe ekranu ramowego. Najczęściej montujemy zwinięty ekran pod sufitem, aby rozwijać go w razie potrzeby. To dobra propozycja dla każdego, kto chce oszczędzić przestrzeń i jednocześnie uzyskać możliwość oglądania wysokiej jakości obrazu – na przykład w niewielkiej kawalerce czy małym mieszkaniu. Niewielki metraż Twojego domu nie wyklucza możliwości zastosowania ekranu projekcyjnego.

Wśród ekranów rozwijanych wyróżniamy dwa kolejne typy: ekran zwijany ręcznie lub ekran rozwijany elektrycznie. Nazwy tych typów ekranów wskazują na ich cechy charakterystyczne – jeden musimy rozwijać własnoręcznie, z kolei inny rozwinie się dzięki wykorzystaniu specjalnego przycisku lub pilota. System wmontowany do ekranu pozwoli nam kontrolować rozwijanie go z kanapy czy ulubionego fotela.

Wysokiej jakości ekran ALR

Czyli urządzenie typu Ambient Light Rejecting. Jego nazwa oznacza ekran, który w dosłownym znaczeniu „odrzuca światło”. Ten mechanizm sprawia że światło dzienne czy sztuczne nie będzie zakłócać wyświetlanego obrazu. Dlatego ekran ALR sprawdzi się w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Nie musisz dopasowywać poziomu naświetlenia w salonie czy sypialni ani spuszczać zasłon. Wystarczy, że włączysz obraz na ekranie ALR i możesz cieszyć się głębią kolorów i mocnym kontrastem barw obrazu. Jest to możliwe dzięki powłoce projekcyjnej, która ma wielowarstwową kompozycję i jest aktywna.

Wśród bogactwa oferty sklepu ekranownia.pl z pewnością znajdziesz odpowiedni ekran dla swojego kina domowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here