Organizacja dużego przedsięwzięcia jakim jest impreza masowa, może wydawać się trudna. Organizatorzy muszą pamiętać o wielu niezwykle istotnych aspektach podczas planowania koncertu czy innej imprezy, zarówno w hali jak i w plenerze. 

Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, na które każdy organizator powinien zwrócić uwagę, aby impreza odbyła się bez zarzutu!

Nagłośnienie imprez

Nagłośnienie imprez może wydawać się skomplikowane, szczególnie dla osoby, która nie zna się na sprzęcie i nie wie jak odpowiednio go dobrać. 

Perfekcyjne nagłośnienie sceniczne to podstawa satysfakcji z eventu muzycznego. Na rynku można znaleźć wiele systemów liniowych i wertykalnych. Prawda jest taka, że do każdego wydarzenia należy podejść indywidualnie i dobrać odpowiedni sprzęt, kierując się między innymi typem przestrzeni, rodzajem muzyki i specyfiką brzmienia. 

Dla amatora, będzie to ciężkie do realizacji. Z pomocą przychodzą jednak firmy takie jak slservice.pll które w swojej ofercie mają również nagłośnienie imprez. Najlepszym wyjściem byłoby poprosić o pomoc specjalistę, który dobierze optymalne rozwiązanie. 

Należy również pamiętać, że na miejscu imprezy muszą pojawić się technicy, którzy rozłożą i zamontują sprzęt.

Oświetlenie

Aby scena przykuwała wzrok, powinna być dobrze oświetlona. Jest to bardzo ważne w przypadku wydarzeń, które odbywają się do późnych godzin lub w nocy. Kiedy scena jest dobrze oświetlona, widzowie bez problemu mogą dostrzec występujących. Samo oświetlenie może tworzyć również piękne show – gra kolorowymi światłami wzbogaca występ artystyczny. Ilość oświetlenia i rodzaj sprzętu należy dobierać pod wielkość wydarzenia i sceny.

Konstrukcja sceniczna

Budowanie sceny artystycznej to początek bezpośredniej produkcji każdego eventu. Organizator musi pamiętać, że scena musi być dopasowana do podłoża, miejsca (plener czy pomieszczenie) czy liczby artystów (również ciężaru, jaki będzie musiała wytrzymać scena). Elementy konstrukcyjne powinny przechodzić okresowe przeglądy i posiadać wymagane atesty. Odpowiednia budowa sceny przez techników, sprawia, że impreza będzie bezpieczna, a konstrukcja się nie zawali. 

Nagłośnienie imprez, konstrukcja czy oświetlenie to techniczne aspekty organizacji imprezy, ale to oczywiście nie wszystko! Organizator musi przede wszystkim oszacować liczbę uczestników (jeśli na wydarzenie nie ma biletów), zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i pamiętać o prawie. Osoby, które organizują event muszą pamiętać o przepisach Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 

Organizator imprezy masowej musi zapewniać:

  • zaplecze higieniczno-sanitarne oraz pomoc medyczną;
  • służbę porządkową i informacyjną odpowiednio wyszkoloną i wyposażoną, wyraźnie wyróżniającą się elementami ubioru
  • drogi ewakuacyjne oraz drogi umożliwiające dojazd pojazdom służb ratowniczych i Policji (w razie potrzeby pomieszczenie dla służb kierujących zabezpieczeniem)
  • sprzęt ratowniczy i gaśniczy oraz środki gaśnicze niezbędne przy zabezpieczeniu działań ratowniczo-gaśniczych
  • oraz spełniać wymogi określone w przepisach prawa budowlanego, sanitarnych i przepisach dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

Organizacja imprezy masowej wymaga odpowiedniego przygotowania, ale dzięki odpowiedniemu planowaniu, każda impreza wyjdzie doskonale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here