PlayStation 5 oraz Xbox Series X mają zadebiutować na rynku już za kilka miesięcy. Która konsola ma więcej do zaoferowania graczom? Czy wiadomo już coś o ich parametrach? Sprawdźmy, którą konsolę lepiej wybrać. 

Konsole do gier to obecnie urządzenia, które stanowią niemal nieodłączny element wyposażenia domu. Gry są bowiem w dzisiejszych czasach jedną z ulubionych form rozrywki, zarówno dla najmłodszych, jak i dla nastolatków i dorosłych. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w domowym zaciszu. Każdy gracz doskonale wie, że największymi potęgami tej branży są konsole PlayStation oraz Xbox. To absolutni giganci, którzy nieustannie wyznaczają nowe trendy oraz kreują coraz to ciekawsze rozwiązania, oparte na najnowszych technologiach. Każda z firm odpowiedzialnych za wyżej wymienione urządzenia, czyli Microsoft oraz Sony, co jakiś czas prezentuje sprzęt nowszej generacji, dający jeszcze więcej możliwości graczom. Tak się składa, że to właśnie w tym roku planowane są premiery najnowszej PlayStation 5, a także Xbox series X. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników wirtualnych rozrywek. Pozostaje więc pytanie — którą konsolę wybrać?

PlayStation 5 — najważniejsze informacje

Premiery najnowszych konsoli firmy Sony owiane są zwykle tajemnicą. Marka jak zawsze jednak po trochu odsłania kolejne jej rąbki, jednocześnie zaspokajając, jak i wzbudzając zainteresowanie konsumentów. Obecnie, wiemy już jednak nieco na temat specyfikacji najnowszej PlayStation 5. Większość graczy z pewnością zastanawia się przede wszystkim nad jednym — kiedy będzie można ją kupić? Z dostępnych informacji wynika, że moment ten nadejdzie wraz z końcówką obecnego roku. Z pewnością będzie można nabyć konsolę, na przykład na https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml, jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Konsola PlayStation 5 będzie dysponować ośmiordzeniowym procesorem od AMD Zen 2. Tym samym możemy być pewni, że wydajność urządzenia będzie naprawdę duża. Firma Sony potwierdziła także, że najnowsza konsola będzie wyposażona w pamięć wewnętrzną 825GB SSD oraz RAM 16GB GDDR6. Co ciekawe, urządzenie będzie umożliwiać obsługę w rozdzielczości 8K. Na koniec pozostaje jedna z najważniejszych informacji — PlayStation 5 będzie wyróżniać kompatybilność wsteczna. Oznacza to, że będzie można swobodnie korzystać na niej z większości gier na PS4.

Xbox series X — specyfikacja

Od jakiegoś czasu znane są nam już informacje dotyczące nowości od Microsoft. W przeciwieństwie do konkurenta firma postanowiła nieco wcześniej pokazać fanom, jak zaprezentuje się najnowszy Xbox series X. Design jest zaskakujący, gdyż zupełnie odbiega od starszych projektów. Urządzenie przyjmuje bowiem kształt nowoczesnej bryły. Podobnie, jak w przypadku PS5, premiera konsoli zapowiadana jest na koniec obecnego roku.

Xbox series X wyposażony będzie w procesor AMD Zen 2, a także szybki 1 TB dysk SSD najnowszej generacji i pamięć RAM 16 GB GDDR6. Konsola oferuje usługę kompatybilności wstecznej oraz zapewnia obsługę w rozdzielczości 8K. Więcej na temat Xbox series X dowiemy się na stronie https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml.

PlayStation 5 czy Xbox series X — trudny wybór

Mimo że premiery konsoli PS5 oraz Xbox series X, będą miały miejsce dopiero za kilka miesięcy, wiele osób już dziś zastanawia się, którą z nich lepiej wybrać. Nie da się ukryć, że zarówno propozycja od Sony, jak i od ta Microsoft robi wrażenie. Przedstawione do tej pory parametry i specyfikacje są bardzo obiecujące, lecz nie wiemy jeszcze wielu ważnych rzeczy. Warto więc wstrzymać się jeszcze odrobinę z ostatecznym osądem oraz z decyzją. Dzięki temu będziemy mogli rzetelnie przeanalizować możliwości obu konsoli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here