To, że ceny niektórych skórek z Counter Strike’a potrafią wznieść się absurdalnie wysoko, to fakt znany nawet graczom, którzy nie przepadają za strzelankami. Nie dziwne jest zatem, że dla wielu stały się one bardzo opłacalnymi inwestycjami.

Przyjrzyjmy się bliżej tym skinom, których wartość najbardziej wzrosła na przestrzeni lat.

AK-47 Fire Serpent

Ten dobrze znany, choć rzadko widziany z powodu swojej wysokiej ceny skin został dodany do gry w 2013 roku. Początkowo jego cena oscylowała wokół 20-30 dolarów, lecz rzadkość występowania w połączeniu z popularnością znajdującego się na nim wizerunku zielonego węża z mitologii Majów sprawiła, że cena prędko poszybowała w górę. Aktualnie skórkę można nabyć za około 1100-1500 dolarów w wersji Minimal Wear. Niezły skok, co?

AWP Dragon Lore

Ta legendarna smocza skórka do najpotężniejszej broni w grze, jaką jest AWP, również okazała się niesamowitą inwestycją dla tych, którym udało się ją nabyć wystarczająco wcześnie. Nie mówimy tutaj nawet o momencie jej wydania w 2014 roku – jeszcze w 2018 średnia cena AWP Dragon Lore wynosiła 2000-3000 dolarów w wersji Factory New. Dziś egzemplarze tej skórki osiągają wartość od 10 000 do 15 000 dolarów w zależności od jakości, a także konfiguracji naklejek.

Glock-18 Fade

Gdybyście mieli ochotę nabyć skórkę Glock-18 Fade we wczesnym 2013 roku, zapłacilibyście jedynie 10 dolarów. Nie bez powodu jednak jest on tak rzadko spotykany w grze – jak zapewne możecie się domyślić, jego aktualna cena jest o wiele wyższa. Teraz waha się wokół 1200 dolarów, co daje wzrost rzędu 11900%. Seria Fade cieszy się ogromną popularnością na stronach takich jak Skinwallet, gdzie gracze z całego świata wręcz biją się o te skórki. Jeśli masz pod ręką trochę gotówki lub skinów na wymianę, może warto zainwestować?

M4A1-S Knight

Skórka ta została dodana do gry jako część tej samej kolekcji, do której należał legendarny AWP Dragon Lore. Jej czarna błyszcząca farba ozdobiona złotymi ornamentami szybko zaczęła przyciągać do siebie graczy, przez co cena szybko zaczęła rosnąć po tym, jak dropy stały się mniej częste. Szczęściarze, którzy nabyli ją na samym początku jej powstania, mogli to zrobić za około 30 dolarów. Aktualnie, cena M4A1-S Knight w wersji Minimal Wear waha się w okolicy 1500 dolarów. Trzeba było grać!

M4A4 Howl

Historia powstania tej unikalnej skórki należy prawdopodobnie do jednej z najciekawszych i najbardziej oryginalnych w historii CS:GO. Aby ją poznać, musimy wrócić do czasów wczesnej fazy rozwoju gry, kiedy między modderami toczyła się rywalizacja o to, który z ich projektów skinów zostanie wybrany przez Valve i dodany do gry. Wiązało się to oczywiście ze sporym zarobkiem dla tego, którego projekt został wybrany.

Jeden ze skinów stworzony przez użytkownika Auzzii o nazwie M4A4 Howl zdobył ogromną popularność, przez co został dodany do gry w 2014 roku. Szybko okazało się jednak, że skin został stworzony z użyciem projektu innego artysty, i stanowił naruszenie praw autorskich. W tej sytuacji Valve podjęło decyzję o wycofaniu skórki. Na rynku pozostawiono jednak w lekko zmienionej formie te, które gracze już otrzymali.

Sytuacja ta doprowadziła do powstania jedynej w swoim rodzaju skórki o klasyfikacji „Kontrabanda”. Ta oryginalność jest właśnie powodem jej ogromnej ceny. Wersja Minimal Wear M4A4 Howl kosztuje aktualnie około 6000 dolarów, choć jeszcze dwa lata temu wahała się w granicach 800-1400 dolarów.

AWP Boom

To jeden z oryginalniejszych skinów do Counter Strike’a – zamiast iść w częściej spotykane klimaty grozy stanowi ozdobę w postaci komiksowej onomatopei, z której też bierze swoją nazwę. W 2013 skórkę można było zdobyć za około 20 dolarów, aktualnie natomiast jej cena dochodzi do prawie 300 dolarów w wersji Factory New.

Wnioski na przyszłość

Zapewne nikt w 2013 roku nie wyobrażał sobie, że ceny skórek do broni w Counter Strike’u mogą wzrosnąć do takiego stopnia. Historia wymienionych wyżej skinów pokazuje nam, że lokowanie kapitału w nieoczywiste na pierwszy rzut oka miejsca może być niezwykle dochodowe, nawet jeśli początkowo wydaje się nierozsądne.

Kto wie, jak dużych sum możemy spodziewać się po skinach do CS:GO w przyszłości? Nic nie wskazuje na to, że ceny przestaną rosnąć. W dobie rynkowych zawirowań i rosnącej inflacji dobra elektroniczne mogą stanowić świetną lokatę kapitału. Przy sprzyjających warunkach można liczyć na pokaźny zysk – nie zwlekaj i zainwestuj już teraz!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here