Przedsiębiorcy prowadzący firmę produkcyjną, w szczególności w branży spożywczej, muszą zadbać o wiele różnych procesów, a także normy, aby stworzyć wysokiej jakości produkty, uwzględniając przy tym szczególne warunki termiczne. Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań, które pomagają obsługiwać działania operacyjne w takich wytwórniach. Jednak problemem jest to, że nie są one ze sobą zintegrowane, dlatego też nie zapewniają odpowiedniego przepływu danych, co prowadzi do kłopotów w komunikacji i opóźnień w pracy. Najlepszym rozwiązaniem okazują się systemy Mes, które rozwiązują wszelkie kłopoty i są wsparciem dla dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa.

Co to takiego są systemy Mes?

Tłumacząc w skrócie, systemy Mes to specjalne oprogramowanie, które wspiera procesy produkcyjne oraz okołoprodukcyjne od strony operacyjnej. Tego typu programy wspierają obsługę całego cyklu track and tracing, czyli to, co będzie realizowane albo już zostało zrealizowane na linii produkcyjnej.

Najczęściej Manufacturing Execution System powiadamia o niezbędnej ilości danego surowca, który jest potrzebny do realizacji produkcji oraz informuje o tym, w którym miejscu na linii produkcyjnej znajduje się wyrób. Ponadto zawiadamia o tym, co już zostało wykonane dla danego wyrobu.

Dlaczego warto wprowadzić system Mes do swojego przedsiębiorstwa?

Systemy Mes są kompleksowym narzędziem, które wspiera optymalizację pracy i zasobów, a także kosztów produkcji. Trzeba przy tym pamiętać, że takie oprogramowanie nie zawiera w sobie działań finansowo-księgowych, ale można je podłączyć i zintegrować z różnymi programami księgowymi, aby automatycznie przesyłać wszystkie najważniejsze informacje.

To, czym wyróżnia system MS w branży spożywczej to przede wszystkim dopasowanie jego funkcji do aktualnych wymagań i norm, które muszą zostać spełnione, aby produkt został dopuszczony do sprzedaży. Dobrze dopasowany program będzie śledził wyrób na całej linii produkcyjnej, znajdzie uszkodzone surowce, a także zlokalizuje je nawet na końcowym etapie produkcji. W ten sposób można szybko wycofać z rynku wadliwy produkt.

Jak systemy Mes wspierają pracę produkcyjną?

Systemy Mes wspierają pracę na produkcji przede wszystkim poprzez wprowadzenie odpowiednich standardów do procesów produkcyjnych. Oprogramowanie to jest niezwykle pomocne nie tylko w dużych i wielu oddziałowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych, ale także tych średnich i małych.

Wdrożenie systemu Mes usprawni działanie i pomoże dokładnie rejestrować informacje dotyczące przyjęcia towaru, magazynowania surowców oraz gotowych wyrobów czy ewidencji produkcji. Ponadto program skutecznie kontroluje jakość tworzonych produktów, a także ich sprzedaż.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here