Bardzo dobrze wiemy, że do naszego komputera stacjonarnego potrzebujemy kilku podzespołów, bez których nie zrobimy praktycznie nic oprócz włączenia komputera. Chciałbym się dzisiaj skupić na klawiaturach. Ponieważ tutaj sprawa o tyle się komplikuje, że mamy wiele rodzajów tego podzespołu. Przede wszystkim najpierw musimy zastanowić się, do czego potrzebujemy takiej klawiatury. Gracz zapewne kupi klawiaturę przystosowaną specjalnie do grania, czyli klawiaturę mechaniczną i w tej kategorii, chciałbym abyśmy zostali. Tania klawiatura mechaniczna to ostatnio bardzo pożądany na rynku towar.

Kiedy wybieramy klawiaturę do grania, bardzo często zadajemy sobie pytanie, czy coś takiego pomoże nam uzyskać lepsze wyniki w naszych grach. Odpowiedź brzmi TAK! Jak możemy się dowiedzieć z różnego rodzaju badań przeprowadzanych za pomocą profesjonalnych graczy, ponad 80% z nich, bez odpowiedniego sprzętu, nie potrafiła osiągnąć wiele. Jak się okazuje, jednym ze sprzętów była klawiatura mechaniczna. Ale okej, każdy powie, że nie ma tylu pieniędzy na taką klawiaturę, bo wiemy, że są one z reguły drogie. Chciałbym wam jednak przedstawić dwie klawiatury z których korzystałem podczas grania i na których się nie zawiodłem. A ich cena nie jest naprawdę duża.

Tania klawiatura mechaniczna – Co wybrać?

Pierwsza to Steelseries Apex 100. Przewodowa klawiatura ze standardowym wejściem USB robi wrażenie. Posiada przełączniki Quick Tension, które działają w ten sposób, że błyskawicznie rejestrują ruchy gracza. Model ten oferuje nam zaawansowane wsparcie technologii Anti-Ghosting dla 24 klawiszy, których najczęściej używamy w grach. To jednak nie wszystko, ponieważ Apex, to czysta wydajność. Przełączniki tej klawiatury wytrzymują nawet do 20 milionów kliknięć. Jego niebieskie podświetlenie pomoże nam w ciemniejszych pomieszczeniach, a zaawansowany Edytor Mark, pomoże nam w pełni spersonalizować ustawienia klawiatury pod własny styl. Jej cena to jedynie 169 zł.

Druga klawiatura to NATEC Genesis Rhod 400 NKG-0873, klawiatura za jedyne 70 zł, ktoś powie, że to oszustwo, jednak miałem przyjemność przetestować to urządzenie i muszę wam powiedzieć, że jest lepsza od niektórych klawiatur za 300 złotych w górę. Mamy pomoc technologii anti-ghosting, jak w pierwszej, 12 klawiszy mulitmedialnych, do których możemy przypisać praktycznie wszystko, odporność na zachlapania i co najważniejsze klawisze membranowe, które dają niesamowity komfort. Wszystko to za tak małe pieniądze, dla mnie jest to niesamowite. Klawiaturę polecam dla początkujących, ale również dla graczy, którzy uczestniczą w turniejach LAN. Przyda się to również wam.

Jak widzimy, klawiatura mechaniczna nie musi od razu kosztować kilkaset złotych, aby spełniać swoje zadanie w stu procentach. Tania klawiatura mechaniczna również daje radę i jest to czasem nawet lepszy wybór, niż ta za kilkaset złotych. Jest bowiem bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dziecka, które wiele godzin spędza przed grami i ma ambicję na zostanie profesjonalnym graczem. Wtedy zamiast wydawać duże pieniądze na klawiaturę, kupujemy mu jedną z tych dwóch.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here