W momencie gdy przychodzi czas na wymianę dotychczas użytkowanego sprzętu komputerowego lub istnieje potrzeba zakupu dodatkowego urządzenia pojawia się pytanie jak zrobić to tanio. Nic dziwnego, że społeczeństwo nie chce przepłacać. Właśnie dlatego pojawiają się sklepy oferujące dobre komputery w niższych cenach.

Skąd pochodzą tanie laptopy?

Źródeł pochodzenia tego rodzaju sprzętów będzie kilka. Po pierwsze mogą one pochodzić z tzw drugiej ręki. Mianowicie odda je do takiego sklepu osoba chcąca zakupić dla siebie inny laptop. Po drugie będą to sprzęty poleasingowe. Oznacza to, że zostaną odsprzedane przez firmę zajmującą się pewnego rodzaju wynajmem sprzętów komputerowych. No i na końcu pozostaje trzecia opcja, choć nie oznacza to wcale że gorsza, a dokładniej laptopy powystawowe.

Tanie laptopy – jakie są między nimi różnice

Produktem, który będzie najmniej zużyty będzie laptop powystawowy. Tego rodzaju komputer w sklepie włączony jest jedynie po to, by można sprawdzić na nim działanie klawiatury, czy touchpada. Co ważne jest on zabezpieczony poprzez przymocowanie do podstawy, a co za tym idzie nie ma możliwości by wystąpiły jakieś upadki powodujące uszkodzenia wewnętrzne. Taka opcja niestety powinna być brana pod uwagę przy zakupie laptopów poleasingowych, czy używanych. Drobne ryski, czy powycierane klawisze będą cechą wszystkich modeli. Nie oznacza to jednak, że nie można trafić na sprzęt wyglądający jak nowy, wręcz przeciwnie zdarza się to bardzo często. Kolejna kwestia to zastosowanie i zużycie poszczególnych podzespołów. Najlepiej wyposażone, ale także mogące być najbardziej wyeksploatowane będą laptopy pochodzące z firm. Tuż za nimi będą te używane przez osoby prywatne, a na samym końcu z minimalnym zużyciem powystawowe. W przypadku tych pierwszych ich większe zużycie nie będzie wcale ich dyskwalifikowało, ponieważ są to zazwyczaj najlepiej wyposażone i najtrwalsze sprzęty. W związku z tym spokojnie posłużą zwykłemu użytkownikowi jeszcze przez kilka lat.

Tanie laptopy – gdzie można je kupić

Tanie laptopy kupić można w sklepach zajmujących się skupowaniem tego typu sprzętu i dalszą odsprzedażą. Znaleźć je można tak w sieci jak i punktach stacjonarnych. Okazuje się, że wiele osób obawia się kupna laptopów przez internet. Niepotrzebnie! Takie zakupy są objęte szczególną ochroną prawną. Co ważne zamówiony produkt można spokojnie zwrócić bez podania przyczyny w  ciągu 14 dni od daty zakupu. Niestety trzeba się liczyć z tym, że otrzymane produkty nie będą znajdowały się w oryginalnych opakowaniach. Nie będzie to winą sprzedawcy, a po prostu będzie wynikało ze specyfiki kupowanego laptopa. Ciekawą ofertę produktów można znaleźć między innymi tutaj. Co ważne kupując tego typu tanie laptopy należy sprawdzać jaką gwarancję daje sprzedający. Dobrze byłoby gdyby było to dwanaście miesięcy. Jednak może zdarzyć się tak i jest to całkowicie normalne, że krótszy czas obowiązywać będzie na takie elementy jak zasilacz, czy bateria. Jednak w niczym nie ujmuje to nabywanemu sprzętowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here