Kierownik zmiany melduje awarię, mechanicy nie potrafią sobie z nią poradzić. Wykonany zostaje telefon, po czym po jakimś czasie przyjeżdża serwisant i stwierdza, że należy wymienić pewne elementy. Przypilnujmy, aby serwis wymieniał elementy uszkodzone tylko i wyłącznie na oryginalne zamienniki.

Gwarancje zgodności i brak przestojów

Stosując oryginalne zamienniki jesteśmy w stanie zapewnić lepszą płynności linii produkcyjnej. W razie użycia zamienników innych producentów może wystąpić błąd kompatybilności. Poza tym oryginały pozwalają na lepsze konfigurowanie robotów przemysłowych, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z maszyny na co dzień.

Różny interfejs i oprogramowanie mogą doprowadzić do licznych błędów i nieścisłości, które serwisanci będą mieć problemy naprawić. Nie mogą oni bowiem nic zrobić, kiedy muszą naprawić część bez odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Próba zaoszczędzenia może się długodystansowo nie opłacić.

Sieć serwisowa na całym globie

Wiele przedsiębiorstw posiada również zagraniczne filie. Aby zachować jednolitość parku maszynowego stosuje się maszyny od jednego dostawcy. Konieczne jest sprawdzenie, na jakim poziomie w krajach naszych filii jest serwis oraz konfigurowanie robotów przemysłowych. Może się bowiem okazać, że akurat w naszym przypadku zagraniczne filie serwisowe nie należą do najlepszych albo muszą czekać na dostawy części z firmy matki.

Dobrze jest się rozeznać, gdzie znajduje się magazyn główny części oraz jakie możliwości serwisowe daje nam konkretna firma za granicą. Jeżeli okaże się, że nawet korekta oprogramowania poprzez konfigurowanie robotów przemysłowych nie jest możliwa, powinniśmy się zastanowić, czy dana firma jest dla nas odpowiednią.

Przedłużone gwarancje dobrą inwestycją

Zakup robota przemysłowego to wydatek niemałej sumy. Każdy przedsiębiorca podczas dokonywania zakupu ma nadzieję na bezawaryjną pracę. Jednak życie pokazuje, że nawet najlepsze konfigurowanie robotów przemysłowych nie wystarcza i trzeba skorzystać z pomocy serwisowej. Dlatego warto wynegocjować z dostawcą przedłużoną gwarancję, w której uwzględnione będą wszystkie najważniejsze naprawy. Zabezpieczymy w taki sposób ciągłość produkcji i unikniemy przykrych niespodzianek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here