Obecnie praktycznie każdy z nas posiada aparat fotograficzny. Coraz częściej decydujemy się na modele posiadające lampy błyskowe. Dzięki temu możemy rozwijać naszą fotograficzną pasję i w konsekwencji robić jeszcze lepsze zdjęcia. Jakie akumulatory do lamp błyskowych warto kupić? Jeżeli poszukujesz informacji na ten temat, koniecznie czytaj dalej!

Kilka słów o dostępnych akumulatorach

Tak samo, jak w przypadku tradycyjnych baterii, akumulatory dzielimy na kilka podstawowych grup. Możemy zaliczyć do nich ogniwa niklowo-cynkowe, litowo-jonowe, niklowo-kadmowe oraz niklowo-metalowo-wodorkowe. W sklepach najczęściej znajdziemy akumulatory Ni-MH, czyli rozwiązanie niklowo-metalowo-wodorkowe. Decydując się na takie rozwiązanie, można nabyć rozwiązanie o standardowych rozmiarach, takich jak AA lub AAA. To świetna alternatywa dla tradycyjnych paluszków, która ułatwia wykonywanie pracy z aparatem.

Zakup akumulatorów – na co zwrócić uwagę?

Dokonując zakupu, możemy zastanawiać się, na co konkretnie zwrócić uwagę. Jeżeli zależy nam na dokonaniu najlepszej decyzji, warto zwrócić uwagę na:

  • pojemność akumulatorów – standardowe rozwiązanie cechuje się pojemnością między 2000 mAh a 2700 maH. Oczywiście im większa pojemność, tym lepiej. Jest to ściśle związane z czasem pracy lampy błyskowej.
  • żywotność – najlepsze akumulatory cechują się żywotnością powyżej 10 lat. Oznacza to, że wybierając najlepszych producentów, nie tylko oszczędzamy realne pieniądze, ale również wspieramy środowisko.
  • temperatura pracy – dobrze wybrać rozwiązanie, które umożliwia pracę w niskich temperaturach. Dzięki temu sesje zdjęciowe zimą nie będą straszne. Dokonując zakupu, warto zwrócić więc uwagę na optymalny zakres temperatur, w których nasze akumulatory będą pracować bez zarzutu.
  • liczba dostępnych ładowań – im więcej ładowań akumulatora można wykonać, tym lepiej. Standardowo liczba ta waha się od około 300 do 500 pełnych uzupełnień.

Akumulatory GP – rozwiązanie dobre dla Ciebie

Zakup dobrej jakości akumulatora to przede wszystkim ogromna wygoda i ułatwienie pracy z aparatem. Warto wybierać najlepszych producentów, którzy doskonale znają potrzeby swoich klientów. Opcją, która doskonale spełnia wymagania nawet najbardziej rozchwytywanych fotografów, są akumulatory GP. Dobrym przykładem będzie dobrze znany akumulator GP ReCyko+ Pro Photo Flash. Zapewnia on w pełni zoptymalizowane zasilanie lamp błyskowych. Przede wszystkim gwarantuje aż o 19% krótszy czas ładowania takiej lampy.

Nieważne czy wykonujesz zdjęcia jako amator, czy też zajmujesz się fotografią profesjonalnie. W każdym z tych przypadków warto postawić na najlepsze rozwiązania. Dzięki sprawdzonym opcjom otrzymujemy gwarancję niezawodności, długowieczności oraz realnych oszczędności. Dobrze więc wybierać to, co najlepsze i cieszyć się prostotą i wygodą w użytkowaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here