Planujesz zakup nowego telefonu? Dostałeś w prezencie nowoczesny smartfon i zastanawiasz się, jak w łatwy i szybki sposób rozgryźć Android i poznać bliżej nowy nabytek? Oto garść przydatnych informacji, które zweryfikowane zostały w znanym polskim serwisie poświęconym temu oprogramowaniu – https://android.com.pl/.

Pierwszy krok – konfiguracja

Aby móc w pełni korzystać z wielu dostępnych funkcji Androida, konieczna jest właściwa konfiguracja urządzenia. Po uruchomieniu telefonu automatycznie będą ci się wyświetlać kroki, które musisz przejść, by telefon działał sprawnie.

Jednym z nich jest odpowiedź na pytanie czy posiadasz konto Google i używasz Gmaila. Dlaczego jest to ważne i dlaczego warto mieć Gmaila? Powodów jest co najmniej kilka. Jeśli zamierzasz korzystać z różnych tematycznych aplikacji, jak na przykład: pogoda, Instagram, aplikacje do obróbki zdjęć, muzyczne, mapy, GPS – musisz mieć dostęp do Google Play Store. Jest to sklep internetowy, z którego, jako posiadacz Androida, możesz pobrać za darmo lub zakupić różne aplikacje dedykowane właśnie temu systemowi. W przypadku, gdy masz konto Google, wystarczy, że podasz swój aktualny mail. Jeśli jednak nie zakładałeś poczty w tym serwisie, jest to dobra okazja, by nadrobić zaległości.

Bieżące aktualizacje systemu

W każdym oprogramowaniu, również w Androidzie, konieczne są cykliczne aktualizacje systemu. Są one nieodłącznym elementem życia smartfonu. Niech cię jednak to nie przeraża! Dzięki aktualizacjom Android regularnie osiąga lepszą wydajność, rozwija możliwości graficzne i swoją funkcjonalność. Aktualizacje są filarem rozwoju technologii. Bez nich twój telefon po pewnym czasie stałby się opornym we współpracy urządzeniem, które nie dawałoby ci radości z jego użytkowania.

Świadome korzystanie z Internetu i transferu danych

Android daje ci możliwość korzystania z Internetu i aplikacji, które dzięki niemu działają, gdziekolwiek się znajdziesz. Aby comiesięczne rachunki wystawiane przez twojego operatora nie były dla ciebie przykrą niespodzianką, powinieneś być świadomy, w jaki sposób i kiedy twój smartfon łączy się z Internetem i co się wówczas dzieje.

Smartfon może połączyć się z Internetem na dwa sposoby: poprzez sieć operatora (transfer danych) lub Wi-Fi. Pierwsza opcja dajcie ci możliwość korzystania z sieci wszędzie – nie jesteś uzależniony od dostępu do innych nośników. Musisz jednak wiedzieć jaki pakiet danych masz do wykorzystania bezpłatnie w ramach umowy z operatorem i jakie stawki obowiązują, kiedy go wykorzystasz. Aktualnie u większości operatorów jest tak, że po wykorzystaniu przysługującego ci pakietu, dodatkowe opłaty nie są naliczane, lecz szybkość łącza jest bardzo mocno ograniczona.

W przypadku Wi-Fi sprawa jest o tyle prostsza, że możesz korzystać z Internetu na telefonie bezpłatnie. Warunki są tylko takie, że po pierwsze: w miejscu, w którym aktualnie przebywasz jest dostęp do darmowego Wi-Fi, a po drugie: trzeba znać hasło lub sieć musi być publiczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here