W dobie coraz częstszych problemów z bezpieczeństwem i stale rozwijającego się pod kątem technologicznym społeczeństwa, odpowiednie zabezpieczenie naszego smartfonu może okazać się kluczowe. Zabezpieczenie dostępu do telefonu kodem PIN w wielu przypadkach jest niewystarczające, gdyż w przypadku kradzieży urządzenia lub jego zgubienia, osoby trzecie bardzo szybko mogą uzyskać dostęp do naszych danych.

Na szczęście, producenci smartfonów doskonale zdają sobie z tego sprawę, wyposażając swoje urządzenia w kolejne, coraz bardziej bezpieczne metody weryfikacji właściciela telefonu, które skutecznie chronią wrażliwe dane przed wpadnięciem w niepożądane ręce. Niektórzy z nich, jak na przykład koreański producent przy swoim Samsung Galaxy A6, postanowił oddać w ręce użytkowników dwie różne możliwości odblokowania urządzenia, które są obecnie tymi najpopularniejszymi. O czym dokładnie mowa?

Dostęp w jednym palcu – bezpieczeństwo w twoich rękach

W ostatnich latach, kody PIN czy unikalne symbole rysowane palce na ekranie smartfonu powoli odchodzą w zapomnienie. Spora w tym zasługa technologii, która pozwala na wprowadzanie znacznie bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Obecnie, sporo telefonów z górnej półki, jest wyposażonych przez producenta w skaner linii papilarnych, który najczęściej umieszczany jest w dolnej części przedniej obudowy (pod ekranem) lub z tyłu smartfonu, tuż pod obiektywem aparatu, jak to ma miejsce w Samsung Galaxy A6. Podczas pierwszego uruchomienia urządzenia, dodajemy z poziomu menu nasze „odciski palców” i później, chcąc odblokować telefon, po prostu przykładamy jeden z palców do czytnika.

Jest to bardzo szybka metoda na uzyskanie dostępu, będąca jednocześnie niezwykle bezpieczną. Nie musimy obawiać się, że zapomnimy kodu lub schematu, czy też niepowołana osoba otrzyma możliwość przeglądania naszych danych – wszystko jest dosłownie w naszych rękach.

Rozpoznawanie twarzy – technologia z górnej półki

Jeszcze bardziej zaawansowaną technologicznie metodą, którą znajdziemy w większości flagowych modeli, jest technologia rozpoznawania twarzy. W tym przypadku, wystarczy tylko podnieść telefon, na przykład Samsung Galaxy A6 na wysokość oczu i po chwili cieszyć się dostępem do urządzenia.

Jest to o wiele bardziej bezpieczny sposób niż odblokowywanie smartfonu za pomocą kodu PIN czy znaku rysowanego na ekranie, dzięki czemu mamy stuprocentową pewność, że twoje prywatne dane nie wpadną w żadne niepożądane ręce. Dodatkowo otrzymujesz możliwość naprawdę szybkiego korzystania z telefonu, gdyż w tym przypadku, odblokowanie następuje dosłownie w mgnieniu oka.

Niezależnie od tego, z której metody zdecydujemy się skorzystać – czy wybierzemy skaner linii papilarnych czy rozpoznawanie twarzy możemy być pewni, iż doskonale zabezpieczamy swój telefon przed ingerencją osób trzecich i co więcej, dostępem do naszych wrażliwych danych. Na bezpieczeństwie, zwłaszcza swoim, nie należy oszczędzać, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi opcjami jeszcze przed zakupem telefonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here