Awaria telefonu może przydarzyć się nawet w przypadku niezawodnej marki Apple. Upadek iPhone’a na podłogę, przypadkowe zalanie lub niewyjaśnione problemy z działaniem smartfona mogą skutecznie uprzykrzyć codzienność. W zależności od stopnia uszkodzenia, możesz skorzystać z różnych opcji pomocy, nawet jeśli gwarancja firmy Apple już się skończyła. Sprawdź, jak, gdzie i czy warto naprawiać zepsutego Iphone’a.

Autoryzowany serwis Apple

W przypadku posiadania gwarancji warto skorzystać z usług jednego z autoryzowanych serwisów firmy Apple. Fachowcy na miejscu ocenią rozmiar wyrządzonych szkód, możliwość objęcia usterki gwarancją, wycenią koszt naprawy oraz poinformują o koniecznych czynnościach serwisowych.

Ogromną zaletą jest możliwość umówienia wizyty w lokalnym serwisie Apple przez oficjalną stronę firmy. W przypadku drobnych problemów warto również skorzystać z pomocy polskiego działu obsługi klienta Apple. O czym należy pamiętać? Wszelkie samodzielne naprawy w okresie gwarancyjnym mogą przyczynić się do utraty gwarancji.

Serwisy pogwarancyjne Apple

iPhone zdecydowanie może posłużyć przez lata, dlatego warto wiedzieć, co zrobić w przypadku zepsutego telefonu, którego nie obejmuje już serwis gwarancyjny. Można oczywiście skorzystać z dowolnego punktu napraw smartfonów, jednak najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w miejscu, które zajmuje się reperowaniem wyłącznie produktów marki Apple. Naprawa iPhone może wymagać różnej ilości czasu i pieniędzy w zależności od rodzaju i rozmiaru uszkodzeń.

Wiele serwisów oferuje również możliwość naprawy na odległość. Nie oznacza to jednak, że telefon zostanie naprawiony zdalnie. Firma przyśle kuriera, który odbierze iPhone’a i dostarczy go bezpiecznie do serwisu. Warto pamiętać, że usługi związane z naprawą także mogą być objęte gwarancją. Przysługuje Ci również prawo do reklamacji.

Sprzedaż telefonu

Czasami rozmiar awarii może być tak duży, że naprawa zwyczajnie nie będzie się opłacać, zwłaszcza w przypadku planowanej w najbliższym czasie wymiany modelu na nowszy. Nie trzeba jednak od razu wrzucać zepsutego iPhone’a do szuflady lub oddawać do specjalnych punktów za darmo. Jeśli telefon nie został doszczętnie zniszczony, to można wystawić go na aukcji internetowej lub udać się do firm skupujących smartfony.

Dlaczego niektóre sklepy odkupują zepsute telefony? Często opłaca im się je naprawić i wystawić samodzielnie do sprzedaży, wiele punktów skupu telefonów zajmuje się również ich naprawą i w ten sposób pozyskuje części zamienne do innych modeli. Nawet na zepsutym iPhonie można zarobić pokaźną sumkę, którą następnie można przeznaczyć na zakup nowego modelu.

Recykling smartfonów

Jeśli nie zamierzasz sprzedawać iPhone’a, a jednocześnie uważasz, że nie opłaca się go naprawiać, to możesz bezpłatnie zutylizować posiadany sprzęt. Należy pamiętać, że telefony komórkowe należą do grupy produktów, których nie wolno wyrzucać do śmieci. Wiele sklepów z elektroniką posiada bezpłatne punkty recyklingu, do których można bez żadnych kosztów oddać zepsuty telefon. Ekologicznie i zgodnie z prawem.

[Głosów:5    Średnia:3.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here