Apple kojarzy się z renomą, jakością, prestiżem. MacBook Apple dla jednych jest sprzętem, w który warto zainwestować, a inni patrzą na niego jako na zbędny wydatek. Wysoka cena w porównaniu do innych laptopów w istocie może zniechęcić. Jednocześnie jest szereg zachęcających funkcjonalności. Czy warto się zaopatrzyć w to urządzenie?

Do tej pory Apple zaprezentował kilka ultrabooków, które zachęcają swoim designem i jednoczesną prostotą. Często różnią się pod względem parametrów i posiadanych funkcji. W zależności od tego, jakie są potrzeby przyszłego użytkownika, warto skoncentrować się na innych modelach.

Rodzaje MacBook’ów

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie MacBooka, warto zastanowić się nad tym, która z jego wersji będzie tą najlepszą. W sprzedaży można znaleźć MacBook’a, MacBook’a Air i MacBook’a Pro. Najbardziej uniwersalnym laptopem będzie zwykły MacBook. Jego największą zaletą jest rozmiar. Ma jedynie 12 cali, co czyni go doskonałym urządzeniem przenośnym. Będzie dobry do pisania i przeglądania stron internetowych, ale ma mniejszą wydajność procesora niż pozostałe modele i tylko jeden port USB-C.

Niewiele większy, bo mający 13 cali jest MacBook Air. Na pewno na uwagę zasługuje cena. Poprzedni model to koszt przekraczający 5000 zł, ten można kupić poniżej 4000 zł. Model ten poleca się osobom, które często pracują w podróży. Jego bateria ma działać do 12 godzin. Jest też dużo bardziej wydajny. MacBook Pro stanowi rozszerzenie podstawowej wersji. Można go kupić w dwóch rozmiarach: 13 cali lub 15 cali. Istnieje też opcja zakupu wersji MacBook Pro z funkcją Touch Bar. Ta seria MacBook’ów jest obecnie najdroższa.

Na co zwrócić uwagę?

Zależnie od tego, co będziemy robić na laptopie, inny model będzie odpowiedni. Jeśli chodzi głównie o prace biurowe lub chodzi o zakup sprzętu, z jakiego korzysta się w podróży, wystarczający będzie model z mniejszą matrycą. Jednak będzie niewystarczający dla osób, które na co dzień zajmują się grafiką, czy fotografią, gdzie wskazany jest większy ekran. Matryca 15 cali jest też lepsza dla kogoś, kto na urządzeniu chce oglądać filmy.

Przed zakupem trzeba też spojrzeć na to, jaki w MacBook’u jest procesor, karta graficzna i dysk twardy, bo tutaj rozpiętość może być całkiem spora. Im lepsze parametry, tym cena będzie wyższa, dlatego trzeba przemyśleć, czego rzeczywiście potrzebujemy. Ktoś, kto zajmuje się głównie pisaniem i sporządzaniem dokumentów, nie musi posiadać tak doskonałej karty graficznej, jak fotograf, czy grafik, dla którego dobra karta graficzna będzie jednym z podstawowych wyznaczników.

Czy warto kupić?

Odpowiedź na to pytanie często jest kwestią indywidualną. Nie mniej na pewno warto taką opcję wziąć pod uwagę. Pomimo znacznie wyższej ceny niż przy laptopach innych firm, jest szereg zalet, które przewyższają inne marki. Podkreślić trzeba przede wszystkim wytrzymałość i długi czas pracy baterii. MacBook posiada ergonomiczną i wygodną klawiaturę. Poza tym jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, a pod względem wizualnym to unikatowy design.

Informacje zaczerpnięte z: https://idream.pl/mac/macbook-12.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here