Laptop to dla wielu osób ogromny wydatek. Może poważnie obciążyć rodzinny budżet albo stać się jednym z głównych zakupów w przypadku początkującej firmy. Jednak jak się okazuje, nie zawsze musi tak być. Możemy zmniejszyć koszty, decydując się na laptop poleasingowy. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą taka decyzja?

Czym jest w ogóle leasing laptopów?

Laptopy, podobnie jak samochody, można wziąć w leasing, co jest bardzo często preferowaną formą wchodzenia w ich posiadanie w przypadku dużych korporacji. Dzięki temu korporacje zawsze mogą mieć najnowszy sprzęt dla swoich pracowników, których dobrze radzi sobie ze wszystkimi wyzwaniami w pracy, a podczas spotkania z klientami po prostu doskonale się prezentuje.

Jest to forma prostej dzierżawy – w ramach comiesięcznego abonamentu, odpowiadającego zużyciu sprzętu, firma otrzymuje kilka-kilkanaście laptopów dla swoich pracowników, zgodnych z aktualnymi wymaganiami. Po okresie użytkowania, na przykład po dwóch latach, laptopy te są oddawane do firmy leasingowej, a na ich miejsce przyjmowane są nowe, na nowy leasing.

Co się dzieje z laptopami po okresie leasingowym?

Leasing to forma krótkiej dzierżawy, zazwyczaj nie przekraczającej dwóch-trzech lat. W tak krótkim czasie laptop nie jest w stanie się zepsuć czy wyraźnie zestarzeć. A jednak jest wymieniany. Oznacza to, że może ponownie trafić na rynek jako sprzęt używany – właśnie jako sprzęt poleasingowy.

Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy?

Poleasingowe laptopy Kraków oferują wiele takich modeli, które można bez problemu wykupić na własność. Co to oznacza dla osoby kupującej? Przede wszystkim to, że notebook poleasingowy będzie znacznie tańszy od nowego. Dzięki takiej inwestycji można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy, co dla wielu osób jest sumą niebagatelną!

Co jeszcze można zyskać, decydując się na poleasingowy laptop? Przede wszystkim można liczyć na to, że zakupiony sprzęt będzie miał bardzo wysoką jakość i doskonałe podzespoły. Duża ilość pamięci RAM, dobry procesor z wysokim taktowaniem i dużą liczbą rdzeni, najnowsza karta graficzna i pojemny dysk to tylko przykładowe zalety poleasingowych modeli – i to wszystko w atrakcyjnej cenie! Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ firmom zazwyczaj zależy na inwestycji w najlepszy na ten moment, najszybszy i najbardziej wydajny sprzęt. Po krótkim okresie użytkowania takim jak wzmiankowane 2-3 lata, podzespoły wciąż są wystarczająco nowe, by dawały sobie radę ze wszystkimi zadaniami.

Laptopy nie są też zużyte, gdyż pracownicy często nie wykonują na nich bardzo wymagających operacji. Zazwyczaj są w doskonałym stanie technicznym i zachowują oryginalny, piękny wygląd, gdyż nawet podróże służbowe są w ich przypadku rzadkością.

Dla kogo to dobra inwestycja?

Notebooki poleasingowe to świetna inwestycja przede wszystkim dla osób, które potrzebują nowego, dobrego sprzętu, ale nie mogą sobie pozwolić na ogromne wydatki. Mogą zdecydować się na taki zakup studenci, którzy chcieliby skorzystać z dobrego i szybkiego sprzętu na studiach, ale muszą opłacić go z własnych pieniędzy. Mogą zainwestować w laptopy poleasingowe także początkujący właściciele firm, którzy dopiero rozwijają swój biznes i dla których każda złotówka ma ogromne znaczenie. To też świetny wybór dla uczniów, którzy uczą się online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here