Praca z nowoczesnymi komputerami często wymaga stosowania nietuzinkowych rozwiązań, takich jak druk 3D. Dlatego też warto postawić na sprawdzone filamenty Silk, które zapewniają wydruki najwyższej jakości.

Technologia na każdą kieszeń

Współczesne drukarki 3D zapewniają ogromną precyzję i umożliwiają realizację nawet najbardziej wymagających projektów. Co więcej, dzięki miniaturyzacji sprzętu to wszystko staje się możliwe nawet w domowym zaciszu!

Szerokiej adopcji trójwymiarowego druku pomaga także cena samych urządzeń, które z roku na rok tanieją, umożliwiając tym samym ich zakup osobom o nieco mniej zasobnym portfelu. Sytuacja podobnie wygląda w przypadku materiałów eksploatacyjnych do drukarek 3D. Przykładowo popularne filamenty Silk, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były tylko dla dużych firm, teraz coraz częściej można spotkać w atrakcyjnych cenach w renomowanych sklepach internetowych.

Druk 3D otwiera całkowicie nowe możliwości

Największą zaletą drukarek 3D jest ich wszechstronność. Przy ich pomocy można produkować zarówno drobne gadżety, jak i kompletne elementy złożonych mechanizmów. Technologia addytywna doskonale sprawdza się także do budowania obudów do popularnych mikrokomputerów oraz płytek rozwojowych, takich jak Raspberry Pi, Nvidia Jetson, czy Arduino. To właśnie dlatego druk 3D na stałe zagościł w asortymencie majsterkowiczów na całym świecie.

W internecie można znaleźć także gotowe schematy niezbędne do stworzenia obudów klasycznych desktopów wyposażonych w wydajny procesor i kartę graficzną. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia oraz zdolności modelowania 3D.

Należy jednak pamiętać, że osiągany efekt w dużej mierze będzie zależał od jakości zastosowanego materiału. Popularne tworzywa, takie jak PLA lub ABS, pozostawiają na wydrukach charakterystyczne ślady łączeń pomiędzy poszczególnymi warstwami. Rozwiązaniem tego problemu mogą być filamenty Silk, czyli materiały zapewniające piękną strukturę wydruków.

Idealna powierzchnia, czyli filamenty Silk w praktyce

Filamenty Silk to mieszanka PLA oraz PET-G dobrana w ściśle określonych proporcjach. Tak dobrane połączenie materiałów zapewnia doskonałą adhezję warstw w drukowanym elemencie i niepodrabialny satynowy połysk, który idealnie sprawdzi się podczas budowy obudów do elektroniki użytkowej oraz minikomputerów.

Warto też wspomnieć, że filamenty Silk dzięki domieszce PET-G są dużo bardziej odporne na działanie wysokich temperatur. W naturalny sposób predysponuje to materiały z tej rodziny do wykonywania praktycznych akcesoriów – ciepło generowane przez elektronikę nie wpłynie negatywnie na strukturę samego wydruku.

Jak drukować z materiałów Silk?

Filamenty Silk są kompatybilne z większością dostępnych na rynku drukarek 3D. Nie wymagają także stosowania dodatkowych obudów – nie potrzebują utrzymywania stałej temperatury w komorze urządzenia, a podczas drukowania nie emitują szkodliwych dla zdrowia oparów.

Przygotowanie drukarki 3D wymaga podgrzania jej dyszy do około 240°C oraz ustawienia temperatury łoża wynoszącej mniej więcej 60°C. Filamenty Silk mogą być stosowane przy wyłączonym chłodzeniu drukowanego elementu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here