Smartfony w dzisiejszych czasach stały się czymś więcej niż tylko i wyłącznie urządzeniem niezbędnym do dzwonienia. Oprócz tego, że przy ich użyciu możemy komunikować się z innymi zarówno telefonicznie, jak i tekstowo oraz przy pomocy kamerki, to przechowujemy w nich również ogrom cennych dla nas informacji. Dzięki nim również miło spędzamy czas. Dlatego zwracamy uwagę na design komórki, a ten może zostać zaburzony nie tylko przez bliski kontakt smartfona z ziemią, ale i poprzez nieodpowiednio dobranego etui. W tym momencie z pomocą przychodzi folia ochronna na telefon.

Folia ochronna na tył telefonu?

Klasycznym rozwiązaniem zabezpieczającym tył naszego smartfona przed zarysowaniami, pęknięciami i innymi niezbyt estetycznymi niespodziankami jest zakup etui na telefon. Nie każdemu jednak takie rozwiązanie do końca pasuje i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Wiele osób drażni nawet najcieńszy case. Poza tym w dzisiejszych czasach wiele smartfonów zostaje wydanych w naprawdę zachwycającej szacie graficznej. Przykładem mogą być różne modele iPhon’ów, w tym iPhone 6 plus albo smartfony innych marek np. Samsung galaxy a7 czy nowsze modele takie jak a30. W takim wypadku jak najbardziej zrozumiałe jest zdecydowanie się na folię ochronną na tył smartfona.

Niewidzialne etui – zalety

Zalet związanych z wyborem takiej formy ochrony telefonu jest naprawdę wiele. Wśród nich wymienić może:

  • Niewidocznośćfolia ochronna umieszczona na obudowie naszego smartfona jest prawie niewidoczna. Dzięki temu możemy cieszyć się wyjątkowym designem naszej komórki.
  • Transparentność – folia nie wpływa w znacznym stopniu na kolor czy efekt, jaki daje dany materiał. W przypadku wspomnianego powyżej iPhone’a 6 będzie to, chociażby połysk, jaki posiada jego obudowa. Decydując się na niewidzialne etui, mamy pewność, że zachowane zostaną wszelkie właściwości naszej komórki.
  • Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – ten rodzaj zabezpieczenia smartfona nie tylko sprawia, że wygląda on elegancko. Chroni on także przed zarysowaniami i pęknięciami. Co więcej, najnowsze technologie takie jak Self-Heal sprawiają, że powstałe wgniecenia i zarysowania samoistnie znikają.
  • Chroni przed przegrzaniem folia ochronna przepuszcza zdecydowanie więcej powietrza niż zwykły pokrowiec. Dzięki temu nasz smartfon nie grzeje się tak bardzo i przez to dłużej nam służy.

Jak nakleić folię na telefon?

Zakładanie ‘’niewidzialnego etui’’ na tył naszego smartfona nie różni się znacząco od wykonywania tej czynności na ekranie. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o idealnym wyczyszczeniu naszej obudowy. Pomogą nam w tym ściereczki. Najpierw powinniśmy użyć mokrej, a następnie suchej. Dalsza część montowania folii ochronnej jest banalnie prosta. Montaż jest opisany krokami i zaznaczony dokładnie na pomocniczej folii.

Zaraz po oczyszczeniu tyłu i boków smartfona, musimy przyłożyć całość, trzymając ją za wskazane miejsca pomocnicze. Pomogą nam one w prawidłowym pozycjonowaniu folii na telefonie. Gdy już to zrobimy, możemy odkleić zabezpieczające elementy i przykleić tą właściwą na obudowę. Jeśli pojawią się pęcherzyki, to powinniśmy móc je z łatwością usunąć przy pomocy specjalnej karty albo jakiejkolwiek innej karty, którą mamy pod ręką.

O czym nie wolno zapomnieć?

Powinniśmy pamiętać, że przyklejanie naszego ‘’niewidzialnego etui’’ na tył telefonu nie jest dokładnie tym samym co zabezpieczanie smartfona z przodu. Na przykład w tej sytuacji nie możemy zapomnieć o bokach naszej komórki. Folia ochronna będzie odstawała na brzegach, dopóki jej dokładnie nie przykleimy. Aby tego dokonać, wystarczy odkleić folię zabezpieczającą a tą właściwą, znajdującą się pod nią, przycisnąć do brzegów samymi palcami. Cały proces nie powinien sprawić nam większych problemów, a na koniec możemy cieszyć się piękną i smukłą komórką!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here