Szybki Internet pozwala na bezproblemowe ściąganie i przesyłanie dużych plików oraz śledzenie filmów w wysokiej rozdzielczości bez zacinania się, a także zapewnia pasjonującą rozrywkę podczas grania w gry online. Co właściwie kryje się pod pojęciem „szybki Internet” i jak znaleźć ten najszybszy w Poznaniu i na terenie całej Wielkopolski?

Najszybszy Internet, czyli jaki?

W przypadku prędkości Internetu trzeba rozpatrywać dwa parametry – pobieranie oraz wysyłanie danych. W tym zakresie różnice mogą być bardzo duże. Przy najszybszym Internecie światłowodowym można się spotkać z łączami o prędkości od 0,3 do nawet 10 Gb/s. Bardzo ważne jest to, że istnieją dwa rodzaje łączy – symetryczne i asymetryczne. To pierwsze pojawia się w coraz większej liczbie ofert operatorów ze względu na to, że daje większe możliwości. Dzięki niemu można bowiem z taką samą prędkością pobierać i wysyłać dane, podczas gdy w przypadku łącza asymetrycznego różnica prędkości była spora (zwykle dane można było pobierać od kilku do nawet dziesięciu razy szybciej, niż wysyłać). Przy łączu symetrycznym z powodzeniem prześle się zatem duże pliki, jak i poprowadzi transmisje online w wysokiej jakości, co jest bardzo ważne np. dla youtuberów.

Jeśli chodzi o prędkość Internetu, trzeba także zwrócić uwagę na wyniki testów prędkości. Może się bowiem okazać, że dany operator ma w swojej ofercie bardzo szybki Internet, ale w rzeczywistości nie osiąga on takiej prędkości, jaka została pierwotnie założona, ze względu na możliwości techniczne łącza lub też różnego rodzaju zakłócenia. Jeśli chodzi o taki Internet, Poznań jest miejscem, w którym można przetestować go także samodzielnie, zanim podpisze się umowę z operatorem. Wielu z nich oferuje bowiem możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę Internetu w Poznaniu?

Jeśli chodzi o szybki Internet, Poznań jest miejscem, w którym można spotkać kilkudziesięciu operatorów oferujących ciekawe rozwiązania. W przypadku najszybszej prędkości Internetu w Poznaniu warto zwrócić uwagę na operatora INEA, w którego ofercie znajduje się łącze światłowodowe o dwóch prędkościach: 1 Gb/s oraz 10 Gb/s. Co niezwykle istotne, jest ono symetryczne, a więc spełni oczekiwania niemal każdej osoby, a przy podpisaniu umowy na 24 miesiące można liczyć na ciekawe promocje i stosunkowo niskie ceny, dzięki którym domowy budżet nie zostanie mocno obciążony.

Zanim wybierze się najlepsze łącze, należy sprawdzić możliwość podłączenia się do niego i parametry techniczne. Nie w każdym przypadku będzie ono dostępne i konieczne stanie się zebranie większej liczby osób chętnych do tego, by taki światłowód został doprowadzony do określonej lokalizacji. Nie trzeba się jednak martwić o koszty budowy takiego łącza. Są one ponoszone przez operatora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here