Naprawa pękniętego ekranu w iPhonie może być kosztowna, a wymiana ekranów w najnowszych modelach iPhone’a to często połowa ceny urządzenia. Dlatego opłaca się rozejrzeć się za najlepszą ceną tej usługi.

Wymiana wyświetlacza iPhone – cena poszczególnych modeli

Apple zapewnia roczną gwarancję na awarię w rodzaju niepoprawnie wyświetlających się pikseli, ale nie w przypadku upuszczenia telefonu i pęknięcia ekranu. Jeśli więc ekran jest uszkodzony, warto zanieść urządzenie do sklepu Apple lub Autoryzowanego Serwisu Apple, aby sprawdzić, czy można bezpłatnie naprawić ekran. Jeśli masz AppleCare+, plan zakupiony u operatora lub ubezpieczenie od zewnętrznego dostawcy ubezpieczeń, możesz przy niewielkim udziale własnym lub bez dodatkowych opłat wymienić wyświetlacz.

Autoryzowani dostawcy to punkty usług zatwierdzonych przez Apple do wykonywania napraw. Jeśli twój telefon jest objęty gwarancją i nie skorzystasz z autoryzowanego dostawcy usług Apple, utracisz gwarancję. Nie zalecamy unieważniania gwarancji. Jeśli jednak twój telefon nie jest objęty gwarancją, może być opłacalne skorzystanie z usługi naprawy innej firmy. Możesz zarejestrować się w AppleCare+ przez maksymalnie 60 dni od pierwszego zakupu urządzenia, ale ochrona nie rozpoczyna się, gdy zdecydujesz się na wykupienie polisy AppleCare+. Nawet jeśli kupisz AppleCare+ później, jesteś ubezpieczony tylko na 24 miesiące od dnia zakupu iPhone’a.

W przypadku gdy musisz samodzielnie sfinansować naprawę. Wymiana wyświetlacza iPhone X będzie droższa niż na przykład wymiana IPhone 8 czy modelu 6. W przypadku modelu X musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 1400 złotych. Najtańsza będzie wymiana w przypadku modeli 5. Tu koszt naprawy nie powinien przekroczyć 500 złotych.

Gdzie wymienić szybkę w iPhonie?

Przede wszystkim, zwłaszcza w przypadku nowszych modeli, nie decyduj się na wymianę we własnym zakresie. Należy wyraźnie ustalić ,co uległo awarii. Szkło czy wyświetlacz. Szkło to produkt gdzie na specjalnej folii lub żelu, który rozpoznaje dotyk, montuje się folię polaryzacyjną i warstwę czujnikową. Jeśli pęknie tylko szkło, to w większości przypadków obraz na ekranie nie ulega pogorszeniu, ale piksele często zaczynają się wypalać i pojawiają się żółte plamy i smugi. Wyświetlacz w kilku modelach jest instalowany oddzielnie od szkła, a każdą część zamienną można wymienić bez większych trudności. W innych modelach jest to ciasno sklejony zespół modułowy. Moduł wyświetlacza to pojedyncza struktura szkła, matrycy, części czujnika, folii polaryzacyjnej, podświetlenia i ramki montażowej.

Wymiana wyświetlacza iPhone musi odbywać się w warunkach sterylnych. Każda drobinka kurzu złapana między szkłem a wyświetlaczem może zepsuć całą procedurę. Nawet jeśli nie zauważysz tego od razu, z czasem (i zmianami temperatury) w tym miejscu może pojawić się pęknięcie od ciśnienia wewnętrznego. Potłuczone szkło jest bardzo trudne do usunięcia ze starego modułu, nawet jeśli samo w sobie nie jest w żaden sposób uszkodzone. Małe fragmenty i pył szklany są często prawie niewidoczne dla oka. Aby jednak zamontować nowe szkło, powierzchnia modułu musi być chirurgicznie czysta.

Okazuje się, że samo usunięcie szkła wymaga co najmniej godziny starannej pracy, aby można było usunąć pozostałości i fragmenty. A cała procedura od początku do końca może zająć od dwóch do sześciu godzin pracy.

Wymiana wyświetlacza iPhone X dostępna jest w ofercie serwisu urządzeń Apple iBroken na stronie https://ibroken.pl/wymiana-zbitej-szybki-iphone-x/

Po wymianie zwróć uwagę na następujące rzeczy czy sygnały. Czy ekran dotykowy działa dobrze? W tym celu najprościej jest przeciągnąć ikonę z pulpitu po ekranie i tym samym sprawdzić cały obszar. Czy moduł wyświetlacza jest zainstalowany równomiernie ? Widać to po pęknięciach wokół wyświetlacza. Warto też naciskać na rogi ekranu, żeby sprawdzić, czy nie ma tam luzów. Ten problem może być nie tylko winą złego lub niepoprawnie zainstalowanego ekranu, ale także wgniecionej obudowy.

Czy czujnik przyciemniania ekranu działa ? W tym celu zadzwoń pod dowolny numer i przyłóż palec do czujników przy górnym głośniku w odległości 1 cm. Ekran powinien natychmiast zgasnąć, a następnie zaświecić się po zdjęciu palca. Czasami, z powodu usterek w iOS, ściemnianie może spowalniać – ale nie jest to związane z wymianą ekranu.

Czy Face ID działa dobrze? Nierówna instalacja wyświetlacza i niektóre funkcje ekranu mogą spowodować, że Face ID przestanie działać poprawnie. Czy True Tone działa. Sprawdź, czy ta funkcja działa w ustawieniach. Czy są jakieś błędy w ustawieniach ? Na iPhonie 11 i nowszych podczas wymiany ekranu w ustawieniach pojawi się błąd informujący, że ekran nie jest oryginalny. Aby tego uniknąć, trzeba przylutować układ ze starego wyświetlacza do nowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here