Muzyka towarzyszy nam każdego dnia. Aż trudno wyobrazić sobie, że mogło by jej nie być. Z tego też powodu słuchawki są jednym z naszych stałych akcesoriów technologicznych, który bardzo często przy sobie nosimy i z niego korzystamy. Dowiedz się, jak dobrać słuchawki, aby jak najlepiej spełniały swoją rolę.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jakie-sluchawki-douszne/

Słuchawki – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze słuchawek należy kierować się czymś więcej niż tylko estetyką produktu, jego ceną i marką. Bardzo ważne jest, a o czym zapomina wiele osób – impedancja. Istotne jest, aby w słuchawkach była ona niska. Za właściwy przedział traktuje się 16-32 Ohm. Im niższe wartości, tym dźwięk będzie bardziej zniekształcony. Jeśli natomiast z tych samych słuchawek korzystasz zarówno przy smartfonie, jak i laptopie czy komputerze stacjonarnym, wybierz słuchawki nawet z jeszcze wyższym Ohm, np. około 40-50. Wtedy sprawdzą ci się uniwersalnie, zarówno przy przenośnych urządzeniach, jak i stacjonarnych.

Innym ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest poziom SPL, który stanowi maksymalne ciśnienie akustyczne mierzone w dB. Koniecznie zwróć na niego uwagę i pamiętaj, że jeśli przekroczy 105-110 dB, to jest to znak, że słuchawki są bardziej odporne na zniekształcenia nawet uwzględniając dość wysokie poziomy głośności.

Pasmo przenoszenia to kolejny ważny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Należy mieć na uwadze, że słuch ludzki funkcjonuje w zakresie 20 – 20 000 Hz, ale tak naprawdę bardzo niewielka część osób słyszy dźwięki powyżej 15 000 Hz. Na rynku można znaleźć słuchawki, które są w stanie przenieść znacznie większy zakres częstotliwości, mniej więcej od 6 – 51 000 Hz. Tak duże wartości świadczą o tym, że słuchawki naprawdę są produktem wysokiej jakości i zapewniają większą paletę dźwięków.

Rodzaj słuchawek

Na rynku mamy do wyboru słuchawki douszne i nauszne, przewodowe i bezprzewodowe. Wybór konkretnego już modelu jest pojęciem bardzo względnym, a słuchawki powinny być dobrane do preferencji i stylu życia. U jednych sprawdzą się tradycyjne słuchawki pestki, a u innych – duże nauszne słuchawki. Ta kwestia powinna być indywidualna i drugorzędna, a najpierw warto skupić się na elementach wspomnianych powyżej.

Przeczytaj też: http://www.check-it.pl/bledy-popelniane-przy-korzystaniu-z-facebooka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here