Jak uczyć się SDl Trados?

0
1837

Każdy specjalista musiał kiedyś zaczynać i uczyć się swojego fachu. Nie trzeba chyba mówić, że szkolenia i kursy to niemal podstawa, która pozwala zdobywać doświadczenie i umiejętności. Czasem nawet używanie aplikacji, programów i systemów wymaga wiedzy, dzięki której posługiwanie się funkcjonalnościami będzie proste i przede wszystkim przyjemne.

Jeśli chcecie poznać SDL Trados i wiedzieć, gdzie szukać pomocy, zapraszamy serdecznie do dalszej części tekstu. Znajdziecie tam również przydatne pigułki wiedzy, które bez dwóch zdań będą pomocne na przyszłość.

Materiały dostępne w sieci

Każdy z nas ma dostęp do internetu. Trzeba otwarcie przyznać, że jest to skarbnica wiedzy, z której nie tylko możemy korzystać w celu rozrywki. Możemy również pracować, rozwijać się i uczyć. Doskonałym przykładem narzędzi służących do poprawy wydajności pracy jest system SDL Trados, czyli aplikacja stworzona z myślą o tłumaczach.

Nie trzeba chyba nikomu mówić, że praca z tłumaczeniami jest wyjątkowo trudna i czasochłonna, gdyż nie wszystko można przetłumaczyć 1:1 i pozostaje dużo miejsca do interpretacji, by materiał był zrozumiały. SDL Trados ma wyjątkowo wygodny system, zwłaszcza w sytuacji, w której chcemy przetłumaczyć tekst, lecz kiedyś był on już tłumaczony przez kogoś innego, wóczas można skorzystać z tego materiału.

W sieci znaleźć można masę poradników, tekstów szkoleniowych, czasem nawet prezentacje i najważniejsze – filmiki dostępne na popularnych platformach społecznościowych. Trzeba przyznać, że jest to wyjątkowo wygodna propozycja, lecz nie jest ona w stanie zastąpić interakcji z osobami, które znają funkcjonalności SDL Trados i w razie wątpliwości mogą Wam personalnie pomóc.

Szkolenia i kursy organizowane przez profesjonalistów

Jeśli ukończyliście studia, to wiecie, jak wyglądają wykłady i ćwiczenia. W tym wypadku jest bardzo podobnie. Odwiedzacie salę, przychodzi lektor i tłumaczy jak korzystać z możliwości SDL Trados.

Jeśli nie macie możliwości ukończenia takich warsztatów osobiście, pojawia się jeszcze jednak opcja. Są to oczywiście szkolenia online, czyli niemal najpopularniejsza forma rozwoju obecnych czasów. Czemu tak chętnie korzystamy z takich propozycji? Odpowiedź jest bardzo prosta! Po prostu jest nam wygodnie. Nie musimy nawet wychodzić z domu, by porozmawiać z prowadzącym. Otrzymujemy jedynie materiały, zadania, prezentacje i określony czas prywatny ze szkoleniowcem, który można wykorzystać na kamerze wideo i w wielu wiadomościach e-mail.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here