Każda osoba posiadająca komputer, wie jak ważnym jego elementem jest klawiatura. Jedni głównie używają tego typu sprzętu do pracy, inni do różnego rodzaju rozrywek. Klawiatura powinna być wygodna, trwała, dopasowana do naszych zadań. Kupując tego typu sprzęt, nie należy wybierać tej najtańszej i uniwersalnej. Dobry zakup pozwoli korzystać z niej przez wiele lat, a wykonywane zadania będą łatwiejsze i bardziej przyjemne. Klawiatury, które wykorzystywane są do pracy typu pisanie, liczenie, tworzenie tabel powinny mieć odpowiednio rozmieszczone przyciski oraz posiadać klawiaturę numeryczną. Obecnie producenci dają możliwość wyboru klawiatur przewodowych lub bezprzewodowych, przeznaczonych do pisania lub programowania, odpornych na wodę czy kurz, a także takich, które mogą się wyginać w każdą stroną.

Klawiatura Gamingowa

Klawiatura GamingowaDla gracza przeznaczona jest klawiatura gamingowa, która ułatwia grę oraz sprawia, że staje się ona przyjemniejsza i bardziej efektowna. Użytkownik ma do wyboru klawiaturę mechaniczną lub membranową. Pierwsza z nich wyposażona jest w przełączniki mechaniczne, natomiast membranowa posiada gumowe lub nożycowe połączenia między klawiszem, a obwodem elektrycznym urządzenia. Klawiatura mechaniczna jest dużo droższa od pozostałych, jednak wyróżnia ją jakość wykonania oraz trwałość produktu. Ponadto czas reakcji przycisków tego typu urządzeń jest szybszy, co daje możliwość lepszej gry. W najnowszych modelach klawiatur mechanicznych zostały zastosowane przyciski, które są niemal bezgłośne. Poprawia to komfort rozgrywki i nie rozprasza gracza podczas akcji. Klawiatury gamingowe posiadają wiele dodatkowych funkcji takich jak: podświetlanie klawiszy, sylikonowe i antypoślizgowe nóżki, wygodne podpórki na nadgarstki czy regulowaną wysokość oraz kąt nachylenia. Wszystkie te „bajery” sprawiają, że gra staje się jeszcze przyjemniejsza, a osiągi coraz lepsze. Każdy, kto jest wytrawnym i zapalonym graczem, powinien zwrócić uwagę na to, jakiej używa klawiatury oraz dobrać tą najbardziej odpowiednią dla siebie i swoich potrzeb.

Jaką klawiaturę gamingową wybrać?

Poniżej przedstawimy kilka naszym zdaniem ciekawych propozycji klawiatur służących do grania. Jednakże wybór konkretnego modelu to sprawa indywidualna, gdyż każdy z nas ma inne wymagania dotyczące klawiatury

Klawiatura Razer

Pisząc artykuł an temat klawiatur gamingowych nie można nie wspomnieć o klawiaturach firmy Razer. Są one cenione przez wielu graczy na całym świecie za swoją niezawodność, wygodę użytkowania, wysoką jakość oraz korzystne ceny. Nie bez znaczenia są również dodatkowe funkcje ułatwiające grę, które przydadzą się również innym użytkownikom takim jak programiści czy graficy. Klawiatury tej firmy charakteryzuje dobry stosunek jakości do ceny, dlatego są bardzo częstym wyborem podczas kompletowania zestawów komputerowych.

Klawiatura Steelseries

Warto również się zainteresować produktami firmy Steelseries. Jeśli dobrze poszukamy to znajdziemy mnóstwo modeli tej firmy za niewygórowaną jak na swoje możliwości cenę. Klawiatury Steelseries charakteryzują się wysoką jakością wykonania, ergonomicznym układem oraz niebywałą jakością. Dzięki nim wielogodzinne rozgrywki w ulubione gry nie będą już stanowiły kłopotu i nie będą męczyć rąk. Niektóre z modeli są wyposażone w dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwiają i umilają rozgrywkę. Warto więc sprawdzić w internecie opinie o konkretnych modelach tej firmy.

Klawiatura Genesis

Jeśli jesteśmy przy temacie klawiatur gamingowych to nie sposób tu nie wspomnieć o dość poważnym graczu na rynku pochodzącym z Polski. Jest to firma Genesis, która w swojej ofercie posiada wiele klawiatur dla graczy praz tych tradycyjnych. Wszystkie cechuje wysoka jakość wykonania, wytrzymałość oraz ergonomia. Wiele modeli znajdziemy w atrakcyjnych cenach. Na uwagę zasługują dodatkowe funkcje zaimplementowane przez twórców tego sprzętu. Jeśli kompletujemy swój profesjonalny sprzęt o gier to z pewnością powinniśmy się zastanowić nad kupnem produktów marki Genesis.

Ile kosztuje klawiatura gamingowa?

Ile kosztuje klawiatura gamingowa?Wszystko zależy tak na prawdę od tego w jak zaawansowanym studium jesteśmy jeśli chodzi o gry komputerowe. Najtańsze tego typu produkty dostaniemy już za parędziesiąt złotych, lecz będą one dobre jedynie na początek naszej przygody. Wraz z naszym rozwojem będziemy potrzebowali coraz to lepszego ale i droższego sprzętu. Nie powinny więc nas dziwić ceny dochodzące do kilkuset złotych. Jest to raczej normalna kwota jaką musimy zapłacić za profesjonalny sprzęt. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza i najdroższa klawiatura nie będzie w stanie wygrać za nas rozgrywki. Ważne są tu jeszcze nasze indywidualne zdolności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here