Postęp technologiczny i globalizacja sprawiły, że mamy większe możliwości rozwoju. Wiedza i jej pozyskiwanie kosztuje coraz więcej i potrzeba też coraz większych ilości wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą w stanie podołać wyzwaniom stawianym przez dzisiejszy świat. Kwalifikacje również idą w górę, ponieważ świat dostarcza nam codziennie coraz to nowszych informacji.

Automatyzacja sprawia także, że wiele osób straci pracę, gdyż niektóre czynności mogą być równie skutecznie wykonywane przez roboty. Nie oznacza to jednak, że wzrost automatyzacji przyczynia się do bezrobocia, gdyż statystyki wykazują zjawisko totalnie przeciwne. Postęp bowiem umożliwia stworzenie miejsc pracy w całkiem innych sektorach, potrzeba także osób, które systemy będą obsługiwać, a także tacy, których zadaniem będzie optymalizacja procesu produkcyjnego. Jednak świat ludzi i robotów wcale nie musi być całkiem rozłączny.

Coraz większe role odgrywają dzisiaj także roboty współpracujące, które odciążają ludzi od ich codziennych zadań. Jest to cenne np. przy pracach produkcyjnych, gdzie roboty są w stanie łatwo podnosić ciężar, który miałby zbyt dużą wagę dla zwykłego człowieka, co chroni także zdrowie pracownicze. Jedną z firm zajmującą się robotami współpracującymi jest Universal Robots. Oferują oni roboty łatwe w obsłudze, które nie będą stanowiły problemu także dla mniej doświadczonych osób. Pomagają zapełniać pracownicze obowiązki w czasach niedoborów. Rynek robotyki jest rynkiem rozwijającym się prężnie. Robotyka przemysłowa rośnie trzykrotnie w dekadzie.

Robot przemysłowy z Universal Robots dają także duże możliwości dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą stanowić skuteczną alternatywę dla wielkich korporacji, a często mogłyby nie mieć takiej możliwości bez nowoczesnego i wszechstronnego sprzętu. Wartość globalnego rynku automatycznego również rośnie w siłę i zwiększa swoje obroty. W końcu komfort, bezpieczeństwo człowieka i stały rozwój to podstawą własnej satysfakcji, a powszechna automatyzacja taką możliwość daje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here