Komputer obecnie znajduje się niemal w każdym gospodarstwie domowym. Pewnie dało by się wyszukać osoby, które komputera nie posiadają, jednak byłoby to zadanie bardzo trudne. Dobry sprzęt nie należy jednak do najtańszych spraw i ludzie, którzy chcą kupić nowy komputer, są często narażeni na późniejsze braki w budżecie. Jednak kupno komputera nie musi stanowić aż tak wielkiego wydatku. Kto powiedział, że musimy kupić całkowicie nowy komputer ze sklepowej półki? Możemy przecież z powodzeniem wybrać używany sprzęt, który nie będzie w żadnym wypadku gorszy od nowego. Niestety używane sprzęty, (nie tylko komputery) są często demonizowane bez konkretnego powodu. Ludzie twierdzą, że lepiej kupić nowy komputer „bo tak”. Często pada także argument o śladach użytkowania, jak gdyby miało to jakikolwiek wpływ na funkcjonowanie całego sprzętu. Jednak jeśli sprzęt jest w pełni sprawny, to nie mamy powodów do obaw. Wybór używanego komputera może być dużo lepszym, ale przede wszystkim tańszym rozwiązaniem – na czym biorąc pod uwagę dominantę zarobków w naszym kraju, większości osób zależy.

Używane komputery – jakie zalety?

Zalety używanych komputerów zostały już po części opisane wyżej, ale zepnijmy to wszystko w klamrę.

  1. Cena – to oczywiste. Używane komputery kosztują o wiele mniej, niż komputery nowe. Trzeba podkreślić, że komputery używane często mają lepszy stosunek jakości do ceny.
  2. Wysoka jakość – ze względu na niższą cenę, możemy wybierać sprzęty naprawdę wysokiej jakości, na które nie byłoby nas normalnie stać. To często ma miejsce w przypadku komputerów poleasingowych, które są odsprzedawane przez firmy. Dzięki niskiej cenie możemy kupić wydajny sprzęt, który będzie służył nam przez kilka kolejnych lat. Jest to szczególnie istotne jeśli jesteśmy fanami gier komputerowych. Nowe gry wymuszają na nas często kupno nowych części do komputera, a czasami całego PC-ta. Nowy komputer do gier, to naprawdę spory wydatek i właśnie tutaj kolejny raz możemy skorzystać z komputerów używanych, które są złożone właśnie z myślą o zapalonych graczach. Często ktoś posiada dobry komputer do gier, ale postanawia kupić jeszcze nowszy sprzęt więc odsprzedaje po niższej cenie swojego pierwszego PC-ta. Obie strony na tym korzystają.
  3.  Wysokiej klasy podzespoły – również osoby, które szukają sprzętu typowo biznesowego nie będą mogły narzekać na wysokiej klasy podzespoły w komputerach używanych. Często w komputerach powystawowych / używanych możemy znaleźć najlepsze procesory i układy graficzne, które normalnie kosztowałyby nas naprawdę dużo pieniędzy.

Klasa biznesowa – świetny sprzęt za niewielką cenę

Zdecydowaną większość komputerów używanych stanowią tzw. komputery poleasingowe. Oznacza to, że sprzęt ten był wcześniej używany przez firmy i różnego rodzaju korporacje. Komputery klasy biznesowej, to naprawdę porządny sprzęt, na którego niewielu mogłoby sobie pozwolić korzystając z normalnej ceny. Tymczasem firmy często dbają o to, by ich pracownicy korzystali z najnowszego sprzętu dostępnego na rynku – nie chodzi tutaj tylko o łatwość pracy, ale także o prestiż danej firmy na rynku. Firma zakupuje więc nowy sprzęt, a ten którego obecnie używali pracownicy wystawia na sprzedaż. Dzięki temu mamy możliwość zakupu poleasingowego komputera czy laptopa, którego cena jest bardzo przystępna.

W naszym sklepie również możesz znaleźć używane komputery, które charakteryzuje najwyższa jakość i wydajność. Czasami wśród i tak wysokiej jakości sprzętu, można znaleźć prawdziwe perełki, które praktycznie wcale nie były używane. Zastanawiasz się jak to możliwe? Do sprzedaży trafiają także produkty powystawowe, które często znajdują się w sklepach jako towary pokazowe – zainteresowani klienci mogą sprawdzić, jak korzysta się z takiego sprzętu – podobnie jest z telefonami i aparatami. Taki sprzęt możesz kupić za cenę używanego, gdy tak naprawdę był uruchomiony kilka razy przez klientów sklepu. Na podobnej zasadzie funkcjonuje sprzedaż perfum, które były na wystawie i są oznaczone napisem „tester”. Takie perfumy można kupić za dużo niższą cenę niż prawdziwe, mimo iż prócz napisu – nie ma żadnej różnicy.

Dla kogo komputery używane będą najlepszym wyborem?

Szczególnie poleca się takie komputery osobom, które szukają sprzętu do swojego gospodarstwa domowego i chcą kupić wysokiej jakości sprzęt po stosunkowo niskiej cenie. Szczególnie teraz kupno nowego komputera przeznaczonego na przykład dla graczy, to wydatek kilku tysięcy złotych. Dzieci jednak tego nie rozumieją i często domagają się od rodziców najlepszych sprzętów nie zważając na domowy budżet. Właśnie głównie dla takich osób używane komputery są idealnym rozwiązaniem.

Oczywiście nie znaczy to, że tego typu komputery są dobre tylko dla graczy. Jeśli szukamy komputera do pracy, który poradzi sobie z najnowszym oprogramowaniem do tworzenia np. graficznych – używany komputer z dobrymi podzespołami jest bardzo dobrym pomysłem.

Kupując używany komputer wspierasz ochronę środowiska

Na takie rzeczy mało kto zwraca uwagę, a jednak mają one bardzo duże znaczenie w skali całego świata. Kupując używany komputer wspierasz ochronę środowiska i dajesz mu drugie życie. Podczas gdy normalnie taki komputer znalazłby się w śmietniku, może być wykorzystywany przez ciebie.

Podsumowując – komputery używane nie muszą być gorsze od całkowicie nowego sprzętu. Ich stosunek jakości do ceny jest bardzo atrakcyjny, dlatego na zakup sprzętów używanych decyduje się coraz więcej osób. Używany komputer sprawdzi się nie tylko wśród zapalonych graczy, którzy potrzebują najlepszych podzespołów, które poradzą sobie z najnowszymi grami, ale także będzie świetnym narzędziem do pracy np. dla grafików, którzy również potrzebują sprzętu najlepszej jakości.

Praktyczne informacje na temat używanych, jak i nowych komputerów przeczytasz także na portalu https://terazwsieci.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here