Majsterkowanie to dla wielu mężczyzn nie tylko ciekawe hobby, ale też sposób na przygotowanie dla swoich najbliższych dokładnie takich przedmiotów codziennego użytku, jakich najbardziej potrzebują. Jednocześnie jednak pasja ta wymaga wykorzystania wielu narzędzi i akcesoriów, które są niezbędne w celu stworzenia wymarzonych przedmiotów.

Kable i przewody

Jeśli należysz do osób, które preferują samodzielne konstruowanie drobnych elementów elektrycznych lub posiadających dodatki wykorzystujące prąd, jak choćby oświetlenie, na pewno będziesz potrzebował odpowiednich kabli i przewodów. Wyobraź sobie na przykład pięknie podświetlaną półeczkę lub szafkę, która zachwyci twoje dzieci i żonę wyglądem, a jednocześnie ułatwi im poszukiwanie tego, co schowają do środka. Zainteresowała cię?

W takim razie na pewno nie obejdziesz się bez przewodów zasilających, które pomogą ci w podłączeniu oświetlenia do źródła zasilania. Do tego powinieneś posiadać także złączki elektryczne, które pomogą ci w zbudowaniu dokładnie takiej sieci oświetlenia, jakie najbardziej ci odpowiada. Nie zapomnij także o wtyczkach, końcówkach umożliwiających założenie żarówek czy też przełącznikach, dzięki którym będziecie regulować światło.

Żarówki

Żarówki to obecnie temat rzeka. Oczywiście najpopularniejszym ich rodzajem są obecnie żarówki LED, które cechują się bardzo dużą energooszczędnością przy niezwykle jasnym świetle. Możesz przy tym wybierać nie tylko ich natężenie, ale również barwę światła, od ciepłego żółtego, poprzez neutralne, aż do chłodnego niebieskiego. Jeśli zależy ci na kolorowych lampkach, na pewno także znajdziesz odpowiednie.

Jednak nie każdy lubuje się w nowoczesnym, LED-owym oświetleniu, dlatego wielu producentów oferuje także żarówki w starym stylu. Żarówki retro są bardzo ozdobne i mogą być stosowane bez dodatkowych kloszy, zapewniając niezwykłą atmosferę w miejscu, w którym zostały umieszczone. Co więcej, wiele z nich posiada energooszczędną konstrukcję, co pomaga w utrzymaniu rachunków na niskim poziomie nawet przy ich “oldschoolowym” wyglądzie.

Organizacja kabli

Kable są dosłownie wszędzie wokół nas. Obecnie praktycznie każde urządzenie posiada minimum jeden, a wiele z nich, ze względu na możliwość łączenia ich w większe zestawy, dysponuje kilkoma. Wystarczy, że spojrzysz na swój komputer stacjonarny. Ile ich tam naliczysz?

Jeśli i tobie wydaje się, że w całym domu jest aż za wiele kabli, a dodatkowo wszędzie się plączą i zawadzają, rozwiązaniem dla ciebie może być zakup drobnych elementów, które pozwolą na ich organizację. Wystarczy sięgnąć po opaski, aby zwinąć i skrócić zbyt długie przewody, co ograniczy ich plątanie się. Warto także wykorzystać listwy i kanały maskujące, które pozwolą ci optycznie zredukować liczbę przewodów oplatających twój dom. Z pewnością stanie się on dzięki temu bardziej uporządkowany i jednocześnie bezpieczniejszy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here