Android jest najbardziej popularnych systemem dla komórek na świecie. Swoją pozycję na rynku zdobył głównie swoimi szerokimi możliwościami dostosowania się pod użytkownika. Niemal każdy jego element da się zmienić a wizualnie to każdy najdrobniejszy można dostosować do swoich upodobań. Nie każdy będzie potrzebował tak głębokich zmian, a te najważniejsze są na wyciągnięcie ręki i bardzo proste do przeprowadzenia.

Wygląd pulpitu

Klawiatura z emotikonamiWygląd naszego głównego pulpitu jest najważniejszy bo najwięcej czasu poświęcamy na patrzenie się na niego. Odpowiednia tapeta i rozmieszczenia ikon oraz ich wygląd jest kluczowe, aby od razu znaleźć potrzebną nam funkcję. Jeżeli nie wystarczają nam zasoby systemowe możemy ściągnąć ze sklepu google play odpowiednie aplikacje, które nam ułatwią dostosowanie tych elementów. Pierwszym z nich są launchery, bardzo popularne nakładki zmieniające naszą szatę graficzną. Potrafią zmienić nie tylko tapety, ikony i czcionki ale także wygląd tła w wiadomościach i wybieranie numeru telefonu. Istnieją także aplikacje skupiające się na poszczególnych elementach.
Kiedy już podoba nam się wygląd naszego ekranu komórki, możemy przejść do ważnej kwestii naszego użytkowania – klawiatury.

Klawiatura z emotikonami

Klawiatura powinna mieć kilka cech. Pisanie za pomocą gestów zwiększa szybkość pisania nawet dwukrotnie i jest dużo wygodniejsze. Podpowiedzi słów na górnym pasku są także niezbędne. Pasek numeryczny jest również potrzebny, lecz jeżeli masz mały ekran telefonu to może on skutecznie zakrywać nam potrzebne w tym wypadku centymetry okienka z wiadomością. Klawiatura z emotikonami czy bez, to już kwestia gustu i potrzeb. Jednych to drażni a inni nie wyobrażają sobie wiadomości bez choćby jednej twarzyczki. Niestety nie wszystkie klawiatury są ze sobą kompatybilne i dobrze odczytują wysłaną emotkę. Dlatego najlepiej używać tych wbudowanych w system lub pobrać klawiaturę ze sklepu play z tych najbardziej popularnych, na przykład gboard. Klawiatura od google jest obecnie najbardziej popularna i oprócz wyżej wymienionych cech, jest połączona z translatorem umożliwiającym tłumaczenie tekstu pisanego. Konwersacja z obcokrajowcami nigdy nie była wcześniej tak przyjemna i prosta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here