Ochrona alarmowa Twojej firmy przed włamaniem

0
1479

Zalety montażu systemu alarmowego w firmie

Nowoczesne systemy alarmowe to kompleksowa instalacja, złożona z kilku elementów. Centrala, system czujników i sygnalizatorów, jak też komunikatorów i dialerów po skonfigurowaniu zgodnie z potrzebami użytkowników skutecznie reagują na zagrożenia.

O czym informują systemy alarmowe?

Alarm błyskawicznie reaguje na nieautoryzowane wejście na teren firmy. Natychmiast informuje o próbie włamania albo o włamaniu. Centrala alarmu – https://www.montersi.pl/integra-32-centrala-alarmowa może wysłać wiadomość do konkretnych służb (policja, straż pożarna) oraz do właściciela biura. Co ważne, system alarmowy może nas uchronić także przed pożarem czy zalaniem. Współczesne alarmy są zintegrowane z czujnikami dymu czy gazu. W przypadku pożaru lub nieszczelności instalacji gazowej system wysyła konkretny komunikat. Dzięki temu można uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń.

systemy alarmowe

Do czego służą i jak działają elementy systemu alarmowego?

Standardowa wersja systemu alarmowego składa się z kilku elementów, które można uzupełniać kolejnymi, w zależności od ewentualnych zagrożeń. Warto przemyśleć dokładnie sytuacje, w których może być przydatny system i dopiero wówczas uzupełnić wersję podstawową o dodatkowe funkcje.

Jednym z najważniejszych elementów systemu alarmowego jest centrala. To właśnie centrala interpretuje zdarzenia i zarządza działaniami systemu. Centrala także wysyła odpowiedni komunikat do właściciela, a także do policji, agencji ochroniarskiej lub straży pożarnej. Zwykle jest to komunikat tekstowy.

W jaki sposób można przeciwdziałać włamaniom? Pomocne są czujniki wibracyjne lub magnetyczne, umieszczane przy drzwiach i oknach. Wykryją one niebezpieczeństwo, zanim dojdzie do włamania. Aby system był skuteczny, trzeba dobrać również odpowiednie czujki ruchu, które włączają alarm, gdy włamywacz pojawia się w budynku. Jeśli chcemy zainstalować także alarm przeciwpożarowy, warto dokupić i zainstalować czujniki gazu oraz dymu, które reagują w momencie pojawienia się zagrożenia. Takie czujki alarmowe dostępne sa w Montersi.pl – https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe

Kiedy alarm będzie skuteczny

Bez sygnalizatorów system alarmowy nie będzie kompletny. Na czym polega ich działanie? Wewnętrzne i zewnętrzne sygnalizatory, to najczęściej „wyjący” alarm (sygnalizator dźwiękowy) lub migające ostre światło (wizualny). Mają one za zadanie wskazać na włamanie i utrudniać poruszanie się po firmie niepowołanej osobie. Sygnalizatory wewnętrzne wkomponowują się swoją obudową w styl biura i są w zasadzie niezauważalne.

Kiedy alarm będzie skuteczny?

Na skuteczność systemu alarmowego mają wpływ dwa czynniki – odpowiedni dobór urządzeń do pomieszczeń oraz solidne wykonanie instalacji. Najważniejsze jest, by przed podjęciem decyzji o kupnie poszczególnych elementów systemu przeanalizować ze specjalistą, na jakie zagrożenia nasz system ma reagować. Już sama widoczność systemu alarmowego może skutecznie zniechęcić potencjalnie zainteresowanych włamywaczy. Niestety, nawet najbardziej nowoczesny i perfekcyjnie działający system alarmowy nie daje nam stuprocentowego zabezpieczenia przed zagrożeniami.

Zabezpiecz swoją firmę razem ze sklepem Montersi.pl i sprawdź najnowsze transformatory video pod adresem – https://www.montersi.pl/transformatory-video

Montersi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here