Na jaki dystans wystarcza bateria w skuterze elektrycznym?

0
687

Obecnie jesteśmy w trakcie boomu na rozwój skuterów elektrycznych. Ich sprzedaż wzrasta a marki i producenci wciąż udoskonalają ich technologię, zwłaszcza w zakresie zasięgu. Jednak jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego pojazdu brzmi: Jak długo wytrzymuje akumulator skutera elektrycznego?

Autonomia skuterów elektrycznych

Jedną z największych obaw użytkowników związanych z mobilnością elektryczną jest to, jak daleko możemy się poruszać z tego typu pojazdem, czyli jego autonomiczność. Czas działania baterii skutera elektrycznego zależy od kilku czynników:

  • Waga osoby. Inaczej będzie w przypadku, gdy skuter ma przewozić osobę lekką, a inaczej, jeśli większą. Im cięższa osoba, tym krótszy czas działania baterii.
  • Nachylenie trasy. Na bardziej płaskich trasach akumulatory wystarczą na więcej trasy.
  • Stwierdzono, że akumulatory działają lepiej w niskich temperaturach.
  • Sposób jazdy. Racjonalnie będzie jeździć wydajnie, jeśli chcemy wydłużyć czas pracy na baterii.

Żywotność akumulatora w skuterze elektrycznym z akumulatorem kwasowo-ołowiowym wynosi od 45 do 70 km. Z drugiej strony, żywotność baterii wskazuje, po ilu ładowaniach należy je wymienić. Żywotność akumulatorów kwasowo-ołowiowych wynosi 500 – 600 ładowań, co odpowiada przebiegowi około 25 000 km. Baterie litowe mają żywotność od 1000 do 2000 ładowań (ponad 70 000 km).

Żywotność akumulatorów w motocyklach elektrycznych w przyszłości

Rynek dynamicznie rozwija się pod tym względem. Obecnie opracowywane są modele, które już wkrótce będą mogły osiągać wartości do 640 km na jednym ładowaniu baterii i żywotność do 400 000 km.

W każdym razie badania statystyczne pokazują, że ruch skuterów w mieście nie przekracza 27 kilometrów dziennie. Tak więc, chociaż zasięg 45-70 km może wydawać się niewielki, w rzeczywistości jest to więcej niż potrzeba do zamierzonego zastosowania motocykla miejskiego.

Ponadto, jedną z zalet skuterów elektrycznych dostępnych na stronie https://sklep.ferguson.pl/pl/c/Skutery-elektryczne/108 jest to, że ładowanie akumulatorów jest bardzo proste, ponieważ ładowarkę można podłączyć do domowego gniazdka lub do punktów ładowania, a w wielu przypadkach akumulatory można wyjąć, aby zabrać je do domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here